عمومی

هشدار درباره بن‌بست طرح دارویار

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: اگر همین وضعیت (پرداخت به داروخانه ها) ادامه پیدا کند، ممکن است طرح خوب دارو به بن بست برسد و اگر این اتفاق بیفتد، مردم به خاطر آن متضرر خواهند شد. افزایش ناگهانی و دو برابر شدن قیمت دارو بر آنها فشار خواهد آورد.»

به گزارش پرتال پارسی، دکتر سیدعلی فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در گفت وگویی با این روزنامه گفت و گو کرد. خراسان به شدت از تامین اجتماعی به دلیل عدم پرداخت هزینه داروخانه شکایت می کند. وی هشدار می دهد که طرح «دروار» به بن بست رسیده است: «دوبار با رئیس جمهور مکاتبه کردیم و در خصوص مشکلات فعلی و تفاوت قیمت داروخانه ها با وی در ارتباط بودیم. “

فاطمی ادامه می دهد: اکنون نزدیک به سه ماه از شروع طرح درور می گذرد و تامین اجتماعی یک ریال بابت وام این طرح به داروخانه ها پرداخت نکرده است و آنچه در این مدت پرداخت کرده به دلیل بدهی هایش بوده است. نیمه دوم 1400. اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، ممکن است طرح خوب ضروار به بن بست بخورد، اگر این اتفاق بیفتد، مردم متضرر می شوند و به دلیل افزایش ناگهانی قیمت داروها به آنها فشار وارد می شود.»

فاطمی: «در حال حاضر برخی داروخانه ها آمادگی ندارند داروهای بیمه ای را به مردم بدهند. چون الان داروخانه دارو را به قیمت شهریور 1400 به مردم می فروشد اما با قیمت تازه افزایش یافته از تولیدکننده می خرد. این در حالی است که یکی از مسئولان سازمان برنامه و بودجه قول داده بود تا 72 ساعت مانده به شروع طرح داروور مابه التفاوت دارو را به داروخانه ها پرداخت کند. اکنون بعد از گذشت تقریباً سه ماه، آن وعده 72 ساعته محقق نشده است و تامین اجتماعی نیز به دلیل تحت فشار قرار گرفتن داروخانه ها چیزی عایدش نمی شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا