جامعه و خانواده

نیاز هلال احمر به ۶۵۰۰ خودروی کمک‌دار و آمبولانس/ مشکلی برای شارژ انبارهای امدادی وجود ندارد

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از نیاز هلال احمر به ۶۵۰۰ دستگاه خودرو و آمبولانس خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با پرتال پارسی. وی در این خصوص بیان کرد: سازمان امداد و نجات هلال احمر به 6500 دستگاه خودرو و آمبولانس برای به روز رسانی و تجهیز ایستگاه های تردد به منظور امدادرسانی سریع و موثر به حوادث طبیعی و حوادث رانندگی در جاده های برون شهری نیازمند است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری افراد آسیب دیده از بلایای طبیعی را بر عهده هلال احمر دانست و افزود: همچنین هلال احمر در زمان وقوع حوادث و تخلیه کمک رسانی می کند. آسیب دیدگان در جاده های کشور بر اساس قوانین ضد بحران کشور، شلوغ بوده و مسئولیتی در قبال حوادث در شهرها ندارد و صرفاً بنا به درخواست مراجع مسئول به عنوان کمک ذخیره وارد می شود. به عنوان مثال، ریزش ساختمان کلانشهر آبادان، پلاسکو و همکاران.

فرسودگی 70 درصدی آمبولانس های هلال احمر

وی ادامه داد: طی 20 سال گذشته که مسئولیت تردد به نقاط خطرناک و خطرناک جاده ای به هلال احمر سپرده شده است، تا به امروز تجهیزات، کیت های امداد و نجات و آمبولانس های این مردمی نیز در اختیار هلال احمر قرار گرفته است. بیش از 70 درصد از نزدیک به 1000 آمبولانس هلال احمر بیش از 15 سال قدمت دارند و در پایگاه‌های خارج از شهر و با فرسودگی مستقر هستند.

هلال احمر به 6500 دستگاه خودرو و آمبولانس نیاز دارد

ولی پور درباره آخرین وضعیت تجهیزات امداد و نجات هلال احمر گفت: با توجه به فراوانی تصادفات در جاده های کشور و نیاز به حضور موثر و پررنگ در عملیات حوادث، هلال احمر تقریباً 6500 دستگاه خودرو خریداری کرده است. از جمله آمبولانس و آمبولانس چند ماه پیش. امیدواریم با تامین اعتبارات لازم به مرور زمان این نیاز برطرف شود و ناوگان امدادی هلال احمر تجدید شود.

ارائه امداد و نجات در کوهستان با تجهیزات

مشکل شارژ در انبارها وجود ندارد

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: تجهیزات حفاظت فردی ویژه برای مشارکت امدادگران و نجاتگران در حوادث کوهستانی در حال تهیه است. صنایع. شارژ انبارهای این کمک صنعتی و مربوطه مشکلی ندارد.

ادامه مطلب

استقرار تیم واکنش سریع 5000 نفری در هلال احمر

لزوم تغییر اساسنامه جمعیت هلال احمر

وی درباره بالگردهای جمعیت هلال احمر نیز گفت: در حال حاضر 6 فروند بالگرد از 24 فروند بالگرد امداد و نجات هلال احمر زمین گیر شده و با دستور رئیس هلال احمر، تعمیرات اساسی (تعمیرات اساسی) انجام شده است. تامین منابع لازم برای حضور در صحنه های عملیاتی. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا