جامعه و خانواده

نگرانی از تاثیر نسخه جدید کرونا در آفریقای جنوبی بر اثربخشی واکسن

کارشناسان پزشکی ابراز نگرانی کرده اند که جهش در ویروس Covid-19 که اولین بار در آفریقای جنوبی مشاهده شد ، می تواند بر اثربخشی واکسن تأثیر بگذارد.

به گزارش پرتال پارسی ، کارشناسان انگلیسی نگران هستند که “الگویی از جهش به شکل ویروس کرونا ، که اولین بار در آفریقای جنوبی مشاهده شد ، بر مصونیت ناشی از برخی واکسن ها تأثیر می گذارد.”

در آفریقای جنوبی جهشی در ویروس کرونا وجود دارد که در انگلیس مشاهده می شود ، در حالی که در نوع آفریقایی دو جهش دیگر به نام های E484K و K417N وجود دارد. این جهش ها بر پروتئین ذرت تأثیر می گذارد.

بیشتر واکسن های ویروس کرونا به گونه ای طراحی شده اند که بدن بتواند پروتئین ذرت یا قسمت هایی از آن را تشخیص دهد و اگر جهش بزرگی وجود داشته باشد ، خطر م longerثر بودن واکسن ها وجود دارد.

کارشناسان انگلیسی به نقل از CNN به پرتال پارسی گفتند: “این دو جهش اضافی می تواند تأثیر واکسن نوع آفریقای جنوبی را بیشتر مختل کند.” با این حال ، این بدان معنا نیست که واکسن های Covid-19 به هیچ وجه کار نمی کنند ، ممکن است آنتی بادی های واکسن ویروسی فعلی را مانند سایر ویروس ها ، از جمله سویه انگلیسی خنثی کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا