ورزش و نشاط

نوروز ۱۴۰۱ تهران چهره ورزشی به خود می‌گیرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حسین اوجاگی در خصوص برگزاری برنامه های رقابتی، جشنواره ها و کاروان های ورزشی و همچنین حضور فعال در شهرستان در مراسم گرامیداشت عید سعید فطر صحبت کرد. پایان فروردین سال آینده

وی برخی از برنامه های کلیدی سازمان خود را برای تضمین مشارکت بیشتر شهروندان در ورزش برشمرد: «اولین گام در فرهنگ سازی و ایجاد ارتباط دو سویه با شهروندان، ایجاد برنامه های مفرح و سرگرم کننده با مردم است. رویکرد خانواده محور». بر این اساس حرکت کاروان های ورزشی در مناطق منتخب تهران از طریق بیش از 50 رویداد مختلف ورزشی از جمله: بازی های بومی، بازی های کودکان و نوجوانان و… در مرحله 2 که مرحله اول آن از ستاره 25 شروع می شود. مرحله دوم 28 اسفند و مرحله دوم 2 و 7 فروردین ماه سال آینده برگزار می شود.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین جشنواره های بادبادک سازی و پرواز (14 و 15 فروردین در برج کریسمس)، روز طبیعت (14 فروردین در بوستان های مناطق 22 گانه) و دومینو (فضای مجازی از 11 تا 14 فروردین) را برگزار کرد. . وی برگزاری همایش پیش بینی شده کوهنوردی را در قالب برنامه های ورزشی و تفریحی (22 فروردین ماه در مناطق 22 گانه) و مسابقات بازی های رایانه ای (در فضای مجازی از اول تا پایان فروردین) عنوان کرد.

به گفته اوجاگی، معاون ورزش مردان این سازمان، همچنین برنامه های رقابتی از جمله اهداف کوچک (12 تا 24 اسفند)، بسکتبال خیابانی (26 تا 27 اسفند)، مسابقات در ایستگاه های ورزشی شهرستان (1 تا 5 فروردین) و دارت پنالتی (5 فروردین)، فرهنگ بدنی (16 فروردین)، والیبال خیابانی (7 تا 8 فروردین)، شطرنج پارکی (9 فروردین) و تنیس روی میز (10 فروردین) در دستور کار 22 منطقه است.

همچنین قرار است مسابقه «دوی کوهستانی» به همت نواحی 22 گانه در 28 اسفندماه و «دوچرخه گردی تهران گردی» در 2 مرحله (مرحله اول؛ 20 اسفند از مناطق 22 به مناطق 13 و مرحله دوم؛ 14 فروردین تا 13 منطقه تا 20 منطقه).

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین درباره برنامه های ویژه بانوان در پایتخت در قالب طرح استقبال از بهار قبل و بعد از اسفند 1300 گفت: معتقدیم بانوان نقش بسیار موثری در نهادینه شدن ورزش دارند. گفت. فرهنگ در جامعه». بر این اساس برنامه هایی چون چالش پیاده روی شهروندی «نوریزگام»، مسابقات بومی محلی با نگاه خانوادگی، جشنواره خانواده های رقابتی در رشته دارت، ذخیره، تربیت بدنی و طناب کشی، پیک ورزش الکترونیک (تهیه مطالب علمی ورزشی). در منزل، بازی های فکری، تغذیه ورزشی و …) از اول تا سیزدهم فروردین سال آینده.

اوجاگی افزود: همچنین ورزشکاران ایستگاه های صبحگاهی از 15 تا 18 اسفندماه نسبت به پاکسازی شهر (شخم و پاکسازی پارک ها) و اسکن” درختان ورزشکار اقدام کردند.

دکمه بازگشت به بالا