جامعه و خانواده

نوجوانانی که همه را به آینده هنر قم امیدوار کردند

پرتال پارسی/ شن و ماسه دبیر دومین جشنواره تئاتر مسجد ویژه کودکان استان کوم گفت: امسال دومین مرحله جشنواره است که امیدواریم در سال های آینده برگزار شود.

امین علوی در گفت وگو با پرتال پارسی، اظهار کرد: امسال دومین جشنواره تئاتر مسجد ویژه کودکان در استان کوم برگزار شد، بنابراین اولین جشنواره این تئاتر در سال 97 برگزار شد که 22 اثر در نظر گرفته شده و 10 اثر به رقابت پرداختند. «.

وی در خصوص ترتیب کار این مجموعه گفت: مساجدی که متقاضی این تئاتر بودند از ما درخواست کردند و ما به دبیر حوزه هنری که متقاضیان این مساجد را آماده کرده و نتایج این دوره آموزشی را نشان خواهیم داد. از تئاترها و جشنواره ها در مساجد استان بازدید و روی صحنه می رود.

علوی درباره سیاست کاری مجموعه در خصوص برگزاری این جشنواره ها اظهار کرد: امسال مقرر شد 100 اثر از صفر تقسیم بندی شود، به عبارتی در مراحل اجرا و بررسی، بخش آقایان و بانوان تقسیم بندی شد. .

وی ادامه داد: 64 اثر برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده بودند که از این تعداد 40 اثر مرحله بازبینی را پشت سر گذاشتند و تنها 10 اثر به بخش نهایی راه یافتند که طی سه روز تست شده و جشنواره فردا تعطیل می شود.

دبیر جشنواره تئاتر کودک کوم گفت: مضامین این نمایش ها مذهبی، اجتماعی و سیاسی است و در قالب نمایشنامه هایی نوشته شده توسط نویسندگان داخلی و حتی تهرانی است. انتخاب شد.

وی در خصوص تفاوت این جشنواره با جشنواره های دیگر گفت: در استان کوم بیشتر این آثار نمایشنامه های نویسندگان داخلی است که شاید در استان های دیگر اینگونه نباشد.

علوی گفت: تعداد شرکت کنندگان در جشنواره دو برابر سال اول بود که در سال اول 25 اجرا وجود داشت و امسال این تعداد به 64 نفر رسیده است و حدود 120 نفر داوطلب برای اجرای تئاتر هستند. از جمله پنج جوان 20 ساله سال در راه است.

علوی در خاتمه گفت: سیاست کاری ما این است که از ابتدای هر سال بر این جشنواره ها نظارت کنیم تا بتوانیم با آرامش و خونسردی به درخواست متقاضیان رسیدگی کنیم، آثار را تمرین، بررسی و بررسی کنیم و در نهایت میزبان جشنواره باشیم. پایان هر سال برای عموم مردم این آثار را بشنوند.» آثار برگزیده به گونه ای انتخاب می شوند که داوطلبان و آثارشان آماده حضور در جشنواره های کشوری باشند.

دیروز سیروس همتی یکی از هنرمندان برجسته کشور کیفیت جشنواره و سطح استعداد هنرمندان شن و ماسه را بسیار بالا توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد که این گروه از هنرمندان شن در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا