عمومی

نقش مردم در ستاد امر به معروف و نهی از منکر بسیار ارزشمند است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد لطفی عصر جمعه در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه اهرم در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تنگستان اظهار داشت: امر به معروف. و پیشگیری از منکر همیشه وجود داشته و ممکن است در طول زمان اتفاق بیفتد و به عنوان یک عامل آموزشی و پیشگیرانه در جامعه مورد استفاده قرار گرفت.

فرماندار تنگستان گفت: امسال ایام تاسوعا و عاشورا با تغییرات و تحولاتی همراه بوده که نسبت به روزهای گذشته روند جدیدی از نظر مشارکت مردمی و مشارکت جوانان است. باید از این فضاها استفاده کرد که در سخنرانی سخنرانان جماعت و مداحان دیده می شود که از نظر امر به معروف و نهی از منکر بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: مشارکت مردم در جلسات به عنوان سفیر ستاد پیشگیری از امر به معروف و نهی از منکر به جامعه کمک می کند تا در طول سال به اهداف مورد نظر خود دست یابد.

وی ادامه داد: وضعیت تنگستان در امر به معروف و نهی از منکر ممکن است در مواردی رعایت شود اما کل شهر در وضعیت خوبی قرار دارد.

لطفی افزود: نقش مردم در امر به معروف و نهی از منکر بسیار ارزشمند، برجسته و چشمگیر است.

فرماندار تنگستان یاد آورده در بحث امر به معروف و نهی از منکر توسط دستگاه های اجرایی، با توجه به قوانین و موارد ضروری، محرمانه بودن امر به معروف و نهی از منکر در این نهادها باید به طور درصدی انجام شود و هر جا که ایراداتی وجود داشته باشد، موضوع عدم رعایت موارد ضروری است. -باید از رعایت خوبی ها و بدی ها جلوگیری کرد و از ورود آنها به جامعه جلوگیری کرد، راهی وجود دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه جلسه عفاف و حجاب در فرمانداری تعیین شده و جلسات آن هر هفته برگزار می شود، از دستگاه های اجرایی شهرستان خواسته شده تا اقدامات لازم را انجام دهند.

لطفی افزود: باید به حوزه های فرهنگی شهرستان بیشتر توجه شود.

فرماندار تنگستان ادامه داد: با توجه به اینکه پایگاه مقاومت بسیج در اقصی نقاط شهر مستقر است، فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات به عنوان نماینده فرماندار تعیین و هرگونه کمبود فرهنگی به ادارات گزارش شود. امر به معروف و نهی از منکر با کمک نیروهای بسیجی استفاده شود در ادارات.

دکمه بازگشت به بالا