ورزش و نشاط

نقش عفاف و حجاب در تشکیل خانواده سعادتمند

به گزارش گروه استان های خبرگزاری مادر از بیرجند، سید حسن هاشمی به تشریح احکام آداب فرهنگی و اجتماعی پرداخت و نقش عفاف، حجاب و ادب را در این سمینار برشمرد. صداقت و حجاب در ساختن خانواده شاد بسیار مهم است، توجه به این مقوله رکن بسیار مهم رویدادهای فرهنگی محسوب می شود و همه ما باید در عرصه فرهنگ دوچندان تلاش کنیم. و دانش غنی مکتب وحی را تبلیغ کنید» (ادامه مطلب)

حجاب را باید در چشم و گفتار و رفتار دید

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: طهارت و حجاب است. به برکت حمایت های معنوی و مذهبی مردم این استان منابع فرهنگی بسیار غنی وجود دارد و این مایه مباهات است.

علی زوگی گفت: حجاب را باید در چشم و گفتار و رفتار با دو بعد مثبت و منفی دید. بعد مثبت آن نیاز به پوشش بدن است و بعد منفی آن نهی از نامحرم از ابراز وجود است و این دو بعد با هم می توانند مؤثر باشند.

یکی از آثار مهم حجاب طهارت قلب است

معاون نماینده ولی فقیه دانشگاه آزاد اسلامی منطقه خراسان جنوبی وی همچنین گفت عفاف، تقوا و حیا معنای بسیار گسترده ای دارد و ما به عنوان جامعه دانشگاهی باید در تفسیر معانی عالی در سطح کلیسا موثر باشیم.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده افزود: اثر مهم حجاب طهارت و طهارت قلب است. عفت در مقابل تسلیم شدن در برابر شهوت است. در اسلام حضور زن در جامعه اشکالی ندارد. برای زن، عفت و رازداری همچون سد و دژی در سایه اوست تا از هرگونه تحقیر و آزار دوری کند.

وی ادامه داد: حجاب حریم حصر و طهارت و محافظ در برابر فساد و فساد است. هدف اصلی از تشریع احکام اسلام قرب الهی است که با خودآموزی و تقوا حاصل می شود.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا