عمومی

نخبگان برای رفع چالش‌های اصفهان به میدان بیایند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین، سیدرضا مرتضوی شامگاه پنجشنبه مورد استقبال گرم جمعی از نخبگان استان اصفهان قرار گرفت. مسائل زیست محیطی، اجتماعی و زیرساختی». بیار بیرون

وی خاطرنشان کرد: از یک سو دولت باید از نخبگان حمایت کند که این اولویت ماست و از سوی دیگر از نخبگان انتظار می رود که به صورت عاقلانه به رفع دغدغه های استان کمک کنند.

استاندار اصفهان گفت: سوالی که ما را نگران می کند این است که چرا بسیاری از مسائل و چالش ها از فرصت نخبگان و دانشگاهیان استفاده نمی شود و کم توجهی به مطالبه راهکار از نخبگان می شود.

مرتضوی عدم واگذاری این رشته به نخبگان را موجب سوء استفاده از این فرصت علمی در کشور دانست.

وی بر لزوم ایجاد کارگروه ویژه با مشارکت نخبگان تاکید کرد. احصا او با استفاده از این موضوع تصمیم گرفت این واقعیت را تحلیل کند که اعتبار نخبگان در کشور و جامعه افزایش یافته است و آنها احساس مفیدتری برای جامعه می کنند. اند و هی شیرین نیست که انسان نتیجه کار خود را در رفاه و آسایش مردم ببیند و به نیازهای جامعه بپردازد.

استاندار اصفهان گفت: تجربه نشان داده هر بار که نخبگان به میدان می آیند، کارهای خیر انجام می شود، مشکلات کشور حل می شود و برای نخبگان سود اقتصادی به همراه دارد.

مرتضوی ابراز امیدواری کرد که با تشکیل کارگروه های نخبگانی در حوزه محیط زیست، تجارت و مسکن راه حل های سریع و رفع مشکلات استان در این حوزه ها ارائه شود.

مراقب باشید اخبار بد غرق نشوید

استاندار اصفهان در ادامه گفت: به گفته مدیران و کارشناسان رسانه، اخبار بد در ایران 52 برابر بیشتر از سایر نقاط جهان است و خبرهای خوب، خبرهای بد هستند. این خبر بد با ما همراه است MI این نمایش مورد توجه ماست، به طوری که موضوعات مطرح شده در جوامعی که انتظار می رود هم افزایی و همفکری در موضوعات مطرح شود، به سمتی برود که انرژی جلسه را مصرف کند.

مرتضوی گفت: «مواظب باشید تحت کنترل پیامی که در بین ما منتشر شده است. 76 درصد از اخبار منتشر شده در استان ما در استوری «آب اصفهان» و در آبان-آذر سال گذشته آه تو خارجی هایی بودند که در مورد آب اصفهان اظهار نظر می کردند و فقط 24 درصد محتوای آن در اصفهان و ایران تولید می شد.

او گفت: «جامعه شناسان به کمک نیاز دارند تا بر افکار ما تأثیر بگذارند، وقتی که با اخبار منفی بمباران می شوند. نمدارد; اگر کسی شک دارد که عملیات اطلاعاتی و امنیتی گسترده ای علیه کشورمان انجام می شود، شاهد هجمه هایی در فضای مجازی هستیم.

استاندار اصفهان داده ها و آماری از مسائل آب و فرونشست و سرعت مهاجرت نخبگان ارائه کرد. شدت موضوع مطرح شده در این جلسه مشخص نشد: در بحث آب اصفهان کارهای موثری انجام شده که عملی است. ما می خواهیم مشکل آب را حل کنیم اما هستند کسانی که مشکل آب را حل نمی کنند و در حاشیه هستند.

وی با بیان اینکه اجازه احداث صنایع جدید در اصفهان داده نمی شود، گفت: اما نمی توان جلوی صنایع موجود و طرح های توسعه آنها را گرفت. از دارایی های استان می توان به دو پروژه توسعه فولاد با ارزش افزوده در بخش ارزش افزوده اشاره کرد که در زمینه تولید ورق مقرون به صرفه فعالیت می کند، ضمن اینکه فولاد مبارکه کمترین رکورد مصرف آب را به خود اختصاص داده است و این قابل تقدیر است. .

مرتضوی گفت: کشور و استان تجربه بسیار خوبی در صادرات تک محصولی دارند. چند ماه دومی از اصفهان خواست تا آن را افزایش دهد تناژ تولیدات فولاد کراچی با این کشور همکاری می کند و در روزهای اخیر وزیر بهداشت پاکستان برای خرید تنها محصولات حوزه بهداشت به اصفهان آمده است.

وی گفت: نخبگان علم و فناوری اجازه ندهند عده ای با شعار این گوهر را به دست بگیرند و بذر ناامیدی را در بین نخبگان ما بکارند.

استاندار اصفهان گفت: نظرات و پیشنهادات نخبگان استانی در موضوعات مختلف در جلسات آتی قابل تبدیل به پیشنهاد و مصوبه است و ما از این قشر حمایت می کنیم.

حسین ربانی رئیس صندوق نخبگان استان اصفهان هدف از برگزاری این نشست را برنامه ریزی و استفاده از فرصت های نخبگان استان عنوان کرد.

وی ادامه داد: یک طرح خوب با کمک نخبگان شما ریزی و راه های حل مشکل احصا اگر آینده کشور و منطقه خوب باشد.

رئیس صندوق نخبگان استان اصفهان گفت: در نظر داریم تعدادی کارگروه تخصصی ایجاد کنیم که یکی از آنها نخبگان و دیگری مدیران اجرایی و کارشناسان حوزه های تخصصی باشند. احصا و برای حل مشکلات منطقه بحث و برنامه ریزی خواهند کرد

به گزارش آنلاین، استاندار اصفهان عصر پنجشنبه در نشستی گرم با نخبگان برگزار کرد که در این دیدار تعدادی از اساتید دانشگاه های اصفهان به بیان دغدغه های خود پرداختند.

در جلسه امروز این گروه به موضوع فرونشست آب و زمین، مسائل اقتصادی اجتماعی، مهاجرت نخبگان و نبود شغل مناسب در دانشگاه ها پرداخت.

دکمه بازگشت به بالا