عمومی

نجات کشاورزی گلستان در گرو تأمین امنیت برای سرمایه گذار است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

رمضانعلی سنگدوینی وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: منطقه گلستان قطب کشاورزی کشور است و صنعتی وجود ندارد و با توجه به اهمیت محصولات کشاورزی در حوزه امنیت غذایی ما باید توجه ویژه ای شود. آه تو به کشاورزی استان.

نماینده مردم گرگان و آکولا در شورای اسلامی افزود: گلستان چند سالی است که از کم آبی و خشکسالی رنج می برد. دست سخت است و به گفته کارشناسان، استان ما در حال تغییر اقلیم به آب و هوای گرم است، بنابراین محصولاتی که به آب کمتری نیاز دارند باید در استان کشت شوند.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید کشت جایگزین برنج پرآب را معرفی کند که تاکنون وجود نداشته است، بنابراین کشاورزان برای نجات اقتصاد به سمت کشت برنج دیم بروند. . مزرعه دار تامین آب و منابع زیرزمینی نجات خواهیم یافت.

سنگدوینی وی افزود: برای توسعه کشاورزی تجهیز زمین های کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری و انتقال کشاورزی سنتی به کشاورزی مکانیزه ضروری است.

نماینده مردم گرگان و آکولا در شورای اسلامی گفت: یکپارچگی اراضی هدف بلندمدت کشور است که تاثیر بسزایی در بهره وری و توسعه کشاورزی دارد.

سنگدوینیوی خشک شدن زمین های کشاورزی را یکی از عوامل موثر در افزایش بهره وری محصولات کشاورزی عنوان کرد و گفت: با توجه به نقش مهم منطقه گلستان در تامین مواد غذایی کشور، نظارت بر خشک شدن زمین ها ضروری است. منطقه را با دقت و سرعت بیشتر. .

وی تاکید کرد: لازم است مرکز تحقیقات تقویت کشاورزی در کشور و منطقه و ارقام در این مرکز تن آب کم و زیاد تولید شود و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

نماینده مردم گرگان و اکولا در مجلس: برای کسب ارز در بخش کشاورزی نیازی به صادرات نیست، تنها افزایش تولید محصولات مورد نیاز کشور و کاهش واردات می تواند از بحران جلوگیری کند. خارج شوید. واحد پول از یک کشور می آید و نوعی ارز برای آن کشور است.

وی تصریح کرد: هر ساله مقادیر زیادی گندم، روغن و سایر کالاهای اساسی وارد کشور می کنیم که باعث خروج آنها می شود. واحد پول از کشور بیشتر می شود، اگر بتوانیم تولید را افزایش دهیم و حتی به خودکفایی برسیم، می توانیم جلوی خروج را بگیریم. واحد پول ما در حال خروج از کشور هستیم.

سنگدوینی وی افزود: صنایع تبدیلی نقش بسیار مهمی در توسعه کشاورزی دارند و نباید اجازه دهیم نفت خام از کشور خارج شود، نباید اجازه دهیم محصولات کشاورزی به عنوان مواد اولیه به بازار عرضه شود.

وی گفت: به عنوان مثال اگر در نزدیکی میادین کلزا در گلستان یک صنعت استخراج نفت ایجاد کنیم، به معنای توسعه کشاورزی است، زیرا به بخش کشاورزی ارزش افزوده می‌دهد.

نماینده مردم گرگان و آکولا در شورای اسلامی گفت: برای تامین امنیت پایتخت، حفظ کشاورزی منطقه گلستان ضروری است. به تصویب آنچه تاکنون محقق نشده این است که اگر سرمایه گذاران احساس امنیت کنند و وارد بخش کشاورزی شوند، باعث توسعه کشاورزی می شود.

دکمه بازگشت به بالا