ورزش و نشاط

نازنین ملایی: در انتخابی المپیک تمام توانم را می گذارم/ مبلغ بورسیه IOC برخلاف تصورات زیاد نیست

پارو گفت: تمام تلاش خود را برای حضور در المپیک انجام خواهم داد اما اگر سهمیه برآورده نشود حداقل وجدانم راحت است.

نازنین ملایی در گفت وگو با پرتال پارسی ، درباره شروع اردوی ملی روئینگ در صورت شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: ما یک تمرین کامل و منظم داشتیم ، فقط با شروع اردوی تیم ملی تمرینات را ادامه دادیم. با این تفاوت که قبلاً در خارج از دریاچه قدم می زدیم ، اما اکنون در داخل مجموعه آزادی زندگی می کنیم. از طرف دیگر ، بیشتر تمرینات قایقرانی در آب است و ما از انسان فاصله داریم. وقتی می خواهیم با ارمومتر در سالن بدنسازی تمرین کنیم ، بیشتر از یک سوم ما نیستیم و سالن ورزشی بسیار بزرگ و دارای تهویه هوا است ، پروتکل ها انجام می شود. ما سه نفر از ابتدای اردوی تیم ملی در حال تست تاج هستیم.

وی افزود: رکورد رضایت بخشی است اما شکستن رکوردها در فصل سرد کار دشواری است اما آقای فرزام سرمربی تیم ملی برنامه ریزی کرده است تا در این فصل نیز بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.
یک بانوی پاروی ایرانی در پاسخ به این س howال که چقدر سعی در حرکت نکردن به دلیل عدم اطمینان مسابقه دارد ، گفت: “این تأثیر منفی داشت و من حتی برای مدتی آن را داشتم.” سپس به این مسئله مهم فکر کردم ، اگر نگران آنچه در ذهنم رخ خواهد داد در بازی سایر رقبا باشد ، بنابراین برنده این فرصت را از ذهن خود خارج کرده و از این فرصت استفاده خواهد کرد.

وی در پاسخ به این س ofال که آیا در غیاب رقابت آیا می تواند به جلو حرکت کند؟ گفت: خدا را شکر راضی هستم. در ابتدای شیوع ویروس کرونا ، وقتی اردوها و تمرینات لغو شد و ما در شهرهای خود بودیم ، من بسیار افسرده بودم ، اما با برنامه های آقای فرزام ، او برنامه ریزی کرد تا ورزش در خانه ما واقعاً باعث رشد ما شود. البته از آنجا که مدت زیادی در آب تمرین نکردیم ، تمام استرس من هنگام شنا بود. اما آقای فرزام همیشه می گفت که اتفاق خاصی نمی افتد. در هفته اول ، ما دوباره در آب تمرین کردیم و من و آقای نصیری وقتی فکر کردیم که پایین هستیم ، وقتی آقای فرزام این حرف را زد تعجب کردیم.

ملایی ادامه داد: البته ما در زمان مناسب به تهران بازگشتیم و تمرینات داخل آب را شروع کردیم. زیرا اگر این روند در خانه ادامه یابد ، می تواند تأثیر برگشت ناپذیری داشته باشد. 5-6 ماه مانده به آغاز مسابقات مقدماتی المپیک فرصت خوبی برای بهبود رکوردهای زمانی است. البته من نمی گویم 100٪ سهمیه المپیک را بدست آورم اما قطعاً 100٪ قدرتی را که تاکنون در آن شرکت نکرده ام می دهم. اگر بتوانم سهمیه بگیرم ، خوب است ، اما اگر ممکن نباشد ، حداقل مطمئن هستم که وجدانم هر کاری از دستم برمی آمد انجام داد و دیگر چیزی برایم باقی نمانده بود و نمی توانستم عصای جادویی را در دست بگیرم و معجزه کنم.

قهرمان قایقرانی آسیا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا مبلغی که از IOC به عنوان بورس تحصیلی دریافت می کند تمام هزینه های وی را تأمین می کند؟ وی گفت: همه فکر می کنند بورسیه تحصیلی به دلار می گیرم اما واقعیت این است که من پولی به دلار دریافت نمی کنم و این مبلغ هر ماه به من پرداخت نمی شود. فرآیند پرداخت هر چهار ماه یک بار است ، اما واریز 6-7 ماه قبل از پایان مراحل اداری طول می کشد. من 6-7 ماه را در جیب خود صرف می کنم تا پول را پس بگیرم. در همه کشورها پرداخت ها به دلار انجام می شود اما در ایران به دلیل تحریم ها می گویند ما بورسیه تحصیلی به دلار نمی گیریم و باید ریال بپردازیم و آنها معادل دلارهای دولتی به ما می دهند نه دلار خالی.

وی افزود: همه فکر می کنند من چیزهای زیادی می گیرم و در مواجهه با تورم و همچنین خرید ملزوماتی که قیمت آنها روز به روز متغیر است ، مسکن و سایر هزینه ها کمتر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا