عمومی

میهن ما – پرتال پارسی

دارای تاریخی کهن، منابع فراوانی مانند نفت و گاز، روی و آبی، موقعیت جغرافیایی عالی است. سرزمین ابریشم، سرزمین بال و قناعت، سرزمین فرش، پسته و زعفران، سرزمین چهارفصل، سرزمین مذهب اهل بیت، دوستانه، صلح آمیز و دوستانه با ادیان و مذاهب دیگر. تحمل اختلافات؛ یک کشور همسایه دوست و صلح دوست، مشتاق روابط متقابل، گفتگو و تجارت؛ دانشگاه جندی شاپور با معماری شگفت انگیز و منحصر به فرد و سرزمین همایش ها، جشنواره ها و جشن های تاریخی مانند نوروز، سرزمین کتاب و علم و دانشگاه، از همان روزهای اول تا کنون مکانی است که سالمندان و پیشکسوتان، ورزشکاران و قهرمانان را در همه جا تجلیل می کند. میدانی که قدردان نعمت هستند، پیشرو در معنویت و علم معنویت و دین، با علمای بزرگ در این عرصه، خلاصه ورزش دوستانه ای که از هر نظر باعث افتخار است. کشور من ایران است

ایران، قدیمی ترین دولت جهان (تاسیس در 3200 قبل از میلاد) و قدیمی ترین امپراتوری جهان – هخامنشیان – بر 44٪ از جمعیت جهان (بالاترین درصد جمعیت تحت یک دولت واحد) حکومت می کردند. تاریخ)، بیشترین جمعیت را دارد، این مهاجر جهان است که از زمان کوروش یهودیان را اسکان داد و اجازه کشتار آنها را نداد و تا زمان ما پذیرای مهاجران کشورهای همسایه بود. جهان (89 درصد جمعیت ایران). حجاز کشوری است که برگزیده شد چون ندای توحید و عدالت را شنید و دل داد و مسلمان شد و با اسلام ارتباط برقرار کرد. او فرهنگ اخوت، مساوات، علم، طهارت و تقوا را از اسلام گرفت، تمام تلاش خود را برای ترویج این دین الهی به کار گرفت، دانشمندان بزرگی را در زمینه لغت، کلام، فقه، نجوم، ریاضی، حکمت، طب و علم تربیت کرد. به علوم دیگر پرداخت و بر عزت خود افزود و با این علمای ایرانی نام اسلام جهانی شد، علم دربار و اداره را به آنان آموخت، حتی اگر گاه مانند عصر مغول از فساد حاکمان شکست خورد. آنها مردمی خونخوار و ظالم بودند، اما به مرور فرهنگ خود را بر آنها تحمیل کرد و او را مسلمان و بردبار کردند.

این کشور نشان داده است که می تواند برای حکومت بر نیمی از جمعیت کشور به قدرت سیاسی و اقتصادی دست یابد زیرا از تفرقه، فساد، ضعف، استبداد و خود محوری و از خود بیگانگی حاکمانش جان سالم به در برده است. جهان مانند زمان صفویه (شاه عباس اول) به این شکل شکل گرفت و در آن زمان به مخالفت با اروپا تبدیل شد و همچنین ثابت کرد که می تواند در برابر همسایه شیطانی که از حمایت سیاسی و مادی-فنی آن برخوردار است مقاومت کند و شکست دهد. . تمام دنیا کشوری با طبیعتی زیبا و دلنشین که هر گوشه آن نمادی از فصول و آب و هواست، با کوه های پر از آسمان، دشت های سرسبز، جنگل های انبوه، سواحل زیبا و از همه مهمتر مردمانی نمونه و بافرهنگ. آنها در قالب تجارت نیز فرهنگ خود را صادر می کردند، زیرا این بازرگانان ایرانی بودند که اسلام را به کشورهای جنوب شرق آسیا مانند اندونزی، مالزی و تایلند آوردند و اکنون بیش از 300 میلیون مسلمان در این مناطق مدیون اقدامات آنها هستند. .

این کشور با همه مواهب و توان و فرهنگ خدادادی خود همواره آماج بدخواهان بوده و دشمنان با همت و نجابت خود بر موانع سر راه خود غلبه کرده و باید صبورانه آن را تحمل کنند. مشکلات و ایمان به خدا برای پیروزی، برخی از مشکلات می تواند کشور دیگری را ویران کند و از جغرافیای جهان محو شود. اما ایران و ایرانی شکست ها را پشت سر گذاشتند و درس مقاومت و پایداری را در عمل به جهانیان نشان دادند، ایران ما نشان داد فریب گروه های مزدور بیگانه و فرقه های گمراه را نخورده است و تا مدت ها رسوای تمام افکار ناپسند را می کرد. بدوید نقشه های شیطانی آنها را نابود کنید بزرگترین ثروت کشور ما انسانهای عاقل آن هستند که رهبران علم و آموزش می شوند و بدون توجه به موانعی که با آن روبرو می شوند آینده بزرگی برای خود می سازند همه این افتخارات متعلق به کشور ماست. و ما به ایرانی بودنمان افتخار می کنیم!

6565

دکمه بازگشت به بالا