جامعه و خانواده

مهمترین عامل مرگ در کرونا «سن» است

پرتال پارسی / قزوین معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: “متوسط ​​پذیرش در بیمارستان زیاد است ، بنابراین ما باید به جمعیت بپردازیم. اگر میانگین سنی جمعیت در استان زیاد باشد ، تعداد سالمندان افزایش می یابد. از طرف دیگر ، مهمترین علت مرگ در کرونا این سن است ، اگر میزان مرگ و میر بالاتر از میانگین کشوری باشد ، اما سطح بستری شدن در بیمارستان پایین باشد ، این نشان می دهد که پذیرش بیماران کم است.

دکتر ایرج حریرچی صبح امروز چهارم ژانویه در جلسه ستاد مقابله با تاج قزوین در اتاق جلسات استاندارد قزوین گفت: سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت فقط از طریق آزمایش می توانند این کار را انجام دهند.

وی افزود: پس از آزمایش و نتیجه مثبت ، باید افراد آلوده را قرنطینه کرده و منزوی کنیم تا زمانی که ویروس در خارج از بدن پخش شود ، تا زمانی که ویروس از بدن فرد آلوده ریشه کن شود. قدرت انتقال بالا

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: “مسئله اصلی این است که وقتی بیماری عروق بیماری کرونا قلب در جامعه رو به زوال است ، آزمایش برای سیاست های حذف یا کاهش و گسترش از اهمیت بیشتری برخوردار می شود ، که می تواند منجر به بیماری عروق بیماری کرونا قلب در شهری مانند قزوین شود. توجه داشته باشید که آزمایشات مثبت زیادی وجود دارد و همه آنها قابل جدا شدن نیستند ، اما اگر بررسی کنیم که هزاران نفر به ویروس آلوده شده و آنها را جداسازی می کنیم ، تمام سیاست ها و محدودیت های قرارداد و قرنطینه شامل این افراد است.

وی گفت: “اگر نتوانیم افراد را در مرحله اول ، كه پنجره طلایی نامیده می شود ، شناسایی كنیم ، پس باید درباره پیك تاج ، تعطیلی مجدد دفاتر و مغازه ها و اعمال محدودیت ها مجدداً هشدار دهیم.”

وی گفت: ما باید روی شناسایی ویروس تمرکز کنیم. ما از استاندار قزوین می خواهیم به ما قول دهد که آنها در استان قزوین بیش از میانگین ملی آزمایش خواهند کرد و از میانگین اولیه فراتر خواهد رفت. “

وی گفت: “این وضعیت در همسایگی زنجان است.” استان های شیراز ، کهگیلویه و بویراحمد از ابتدا این سیاست را اجرا کرده و در نتیجه بستری و مرگ و میر کمتری داشته اند. موضوع را برنامه ریزی کنید.

وی گفت: به جای اینکه منتظر بمانیم آتش 100 نفر را آلوده کند ، باید از آن جلوگیری کنیم. در چین ، اگر یک فرد آلوده پیدا شود ، این منطقه در برخی از شهرها جدا خواهد شد “. همچنین بر روی همه افراد آزمایش شده است.

وی یادآور شد: استان قزوین به دلیل مجاورت با استانهای آلوده و تعداد زیاد وسایل نقلیه مستلزم افزایش تاج است.

حریرچی خاطرنشان کرد: برای کمک صادقانه ، باید تعداد دقیق آزمایشات را تعیین کنیم ، اگر 5000 نفر داریم ، این تعداد زیادی است ، باید ببینیم چند درصد از آنها از دست می روند و باید برنامه ریزی کنیم ، افراد نیازمند را شناسایی کنیم و از آنها حمایت کنیم.

وی افزود: “نسبت تخت های تعاملی به ازای هر هزار نفر در كشور 1.78 و 1.68 در استان است. سطح بندی استانها در کشور براساس تختخواب اشتباه است و این تسطیح نباید به عنوان تبعیض در نظر گرفته شود. “

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی: مرکز شیراز در استان فارس بستر ویژه ای برای سوختگی ، شیمی درمانی و کبد است و از شهرهای دیگر به شیراز ارجاع می شود ، بنابراین نمی توان گفت که سطح تخت بالا است.

وی یادآور شد: در حال حاضر عمل جراحی قلب در استان قزوین انجام می شود و عمل جراحی قلب در 6 مرکز جراحی فعال نیست ، زیرا افراد ترجیح می دهند به مراکز تخصصی استان مراجعه کنند.

حریرچی خاطرنشان کرد: متوسط ​​تعداد پذیرش در بیمارستان زیاد است ، بنابراین ما باید به مسئله جمعیت بپردازیم ، اگر متوسط ​​سن جمعیت در استان بالا باشد و در نتیجه تعداد افراد سالخورده افزایش یابد همچنین مهمترین علت مرگ در کرونا سن است. بالاتر از میانگین کشوری ، اما سطح پایین بستری در بیمارستان ، نشان دهنده پذیرش کم بیمار است.

وی خاطرنشان کرد که بخش قابل توجهی از تختخوابها در استان قزوین خصوصی هستند و بخش خصوصی در منطقه کرونا باید نزدیک به دولت باشد. باید توزیع شود.

وی گفت: اگر به قله بعدی برسیم ، باید مرگ و میرها را در بیمارستان ها کنترل کنیم. وی افزود: اگرچه كنترل و پیشگیری از موضوعات كلیدی در زمینه تاج گذاری است ، اما میزان مرگ و میر در بیمارستان باید مورد كنترل قرار گیرد ، اما باید سطح ارجاع بیماران از این استان به استان بررسی شود. در حال حاضر قزوین سومین استان کشور از نظر تعداد تخت در بیمارستان های خصوصی است.

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی: استاندار و نمایندگان استانی قزوین باید بررسی کنند که چه تعداد قزوینی در خارج از قزوین تحت درمان هستند ، با توجه به وضعیت استان قزوین ، این رقم نباید بیش از 10 درصد باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا