عمومی

مهمانی مرگ ممنوع؛ عامل کاهش بیماری خود مردم هستند

دکتر قاسم جان بابایی در برنامه امشب خبر گفت: هرچه افراد بیشتر متوجه شوند ، شدت بیماری کاهش می یابد و هر چه بیماری شدیدتر باشد ، سهل انگاری بیشتر می شود.

جان بابای با اشاره به کاهش عوارض طی دو تا سه هفته گذشته گفت: “پذیرش در بیمارستان بیش از 30 تا 50 درصد کاهش یافته و احتمال مراقبت از بیماران غیر کرونا ویروس افزایش یافته است.”

معاون وزیر بهداشت گفت: شدت بیماری در هر استان کاهش یافته است ، جایی که مردم پروتکل های مختلف و فاصله های اجتماعی را دنبال می کنند. افراد بالای 60 سال ، بنابراین با صرفه جویی در افراد مسن ، می توانیم مرگ و میر را تا 70 درصد یا بیشتر کاهش دهیم.

جان بابایی در مورد سایر عواملی که منجر به مرگ می شود ، گفت: دیابت ، فشار خون بالا ، بیماری قلبی و … بیماری های بزرگی مانند سرخک و اوریون مرگ و میر بیماران را افزایش می دهد.

وی گفت: شدت بیماری و شیوع اپیدمی سومین عواملی است که در مرگ و میر نقش دارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: یکی از عوامل کاهش مرگ و میر ، ارتقا the مهارت ها و تجارب کادر پزشکی و مراقبت از آنها است.

جان بابای با اشاره به تولید واکسن کرونا گفت: موج سینوسی این بیماری به رفتار اجتماعی و آداب و رسوم افراد بستگی دارد. نکته اصلی حفظ پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی و پرهیز از رفتن به جلسات و مهمانی ها است. “

وی گفت: مردم نباید نگران واکسن باشند. “تمام داروهایی که به کنترل و درمان بیماری کمک می کنند در کشور موجود و تولید می شوند.”

حمید سوری ، متخصص اپیدمیولوژی نیز کاهش مرگ عروق کرونا ویروس را ستود و گفت: “تاج گذاری به شدت به رفتار انسان بستگی دارد و مهمانی های خانوادگی عاملی در شیوع بیماری است و در یالتا می تواند یک کابوس باشد.”

این متخصص افزود: استفاده از ماسک در عصر بهتر است اما در مکانهای بسته که چندین نفر حضور دارند ، بعد از 15 دقیقه شیوع و گسترش بیماری افزایش می یابد.

سوری با بیان اینکه سرنوشت ما در دست ما است و باید پروتکل ها را رعایت کنیم ، گفت: “کسانی که از دیگران اطاعت نمی کنند دیگران را قربانی رفتار خود می کنند و باید با آنها رفتار منفی شود.”

وی همچنین با ابراز خرسندی از نتایج پروژه شهید سلیمانی اظهار داشت: پروژه شهید سلیمانی بیش از آنچه انتظار داشتیم م effectiveثر بود. آنقدر کاهش یافته است که اکنون بسیاری از هیئت مدیره ها خالی هستند و همه مردم برنده این پروژه هستند.

دکمه بازگشت به بالا