جامعه و خانواده

ممنوعیت فعالیت ورزشی دانش‌آموزان در فضای باز/ آماده‌باش بیمارستان‌ها

امروز (سه شنبه 23 فروردین ماه) سومین جلسه کارگروه حوادث غیرمترقبه ناشی از آلودگی هوا برگزار شد.

به گزارش پرتال پارسی، سومین جلسه کارگروه آلودگی هوای تهران امروز (23 فروردین) با حضور عابد ملکی معاون استاندار تهران، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد. . از جمله مصوبات این جلسه اصلاح دستورالعمل اعمال ممنوعیت ها و محدودیت های موقت در زمان، مکان و نوع شرایط اضطراری ناشی از آلودگی هوا بود و مقرر شد این موضوع در دستور کار مجلس قرار گیرد. مقامات مربوطه.

بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز برای خدمت رسانی به مردم آمادگی کامل دارند و دانش آموزان و مهدکودک ها اجازه حضور در فضای باز و ورزش را ندارند.

بر اساس موافقت کمیته شرایط اضطراری برای کاهش آلودگی هوا، مقرر شد کلیه دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی لازم، پیشنهادات و مشارکت مردمی در کنترل مراکز ویژه بهداشتی اقدام کنند. شرایط اضطراری مرتبط با آلودگی هوا و غیره

علاوه بر این، ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت توسط افراد به ویژه کارمندان، پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری ها و … استفاده می شود که بیشتر در معرض آلودگی هوا و قرار گرفتن در هوای آزاد هستند. باید استفاده شود.

در نهایت با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید، کوهپیمایی، کار بر روی ساختمان های بلند و عدم تردد در مجاورت محصولات نیمه تمام، مقاوم سازی سازه های موقت و تعطیلی گلخانه ها پیشنهاد شد.

عابد ملکی همچنین به پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران گفت: به بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه می شود تا حد امکان در فضای باز بمانند و از عوارض بدی آب و هوا جلوگیری کنند.

وی گفت: از شهروندان می خواهم با توجه به وزش باد شدید احتیاط کنند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا