عمومی

ممنوعیت حمل چوب از کارخانه‌های اردبیل/حمل و نقل الوار مشروط شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمود کولی زاده صبح یکشنبه در بازدید از کارخانجات چوب اردبیل گفت: حمل چوب انواع درختان جنگلی و غیر جنگلی بدون مجوز از این اداره کل ممنوع است. چوب منوط به اخذ مجوز از منابع طبیعی می باشد.

وی با اشاره به استقرار اکیپ های دائمی یگان حفاظت منابع طبیعی در مبادی ورودی کارخانجات چوبی استان، گفت: بر اساس دستور دادستان استان، محصولات چوبی ورودی به کارخانه ها رصد و بازرسی می شود. و جلوگیری از قاچاق محصولات جنگلی و بدون مجوز.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه اردبیل بر اساس ضوابط و مقررات اخذ مجوز برای حمل چوب باغات را ضروری دانست و گفت: افراد برای شناسایی تک تک چوب ها از چوب های قاچاق نیاز است. دریافت مجوز برای حمل چوب از باغ از زمین خود یا از منابع طبیعی

کولی زاده خاطرنشان کرد: صدور مجوز در داخل هر استان بر عهده سرپرست بخشداری و در خارج از استان مدیریت اصلی منابع طبیعی و ارگان های آبی استان است.

وی همچنین افزود: از شهروندان و بوم شناسان تقاضا می شود در صورت مشاهده قطع غیرمجاز درختان جنگلی سریعاً مراتب را با شماره تلفن 1504 و 1390 به مرکز کنترل اداره حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

دکمه بازگشت به بالا