عمومی

معلم ساوجبلاغی در جشنواره الگوهای تدریس کشوری شایسته تقدیر شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

صمد در پورروس وی در گفت‌وگویی گفت: 110 نفر در مرحله کشوری جشنواره آموزش مبتنی بر شایستگی در دوره‌های کارگاهی در مشهد شرکت کردند. زهرا جلیلی از معلمان ساوجبلاغ لوح تقدیر دریافت کرد.

وی هدف اصلی از برگزاری این جشنواره در مقطع کنونی را گفتمان سازی و ایجاد فضای یاددهی و یادگیری، دستیابی به الگوی اثربخش و بالای تدریس در دوره های سمینار با تلفیق شایستگی ها عنوان کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوزبلاغ یادآور شد: برگزاری این جشنواره ها موجب ارتقای صلاحیت ها، مهارت ها و حرفه ای شدن معلمان می شود.

پور روستا با تاکید بر اینکه با روش های سنتی نمی توان کلاس ها را تغییر داد، گفت: باید تلاش کنیم روش های تدریس را به روز کنیم.

وی بیان کرد: امروزه باید آموزش را از روش های سنتی به روشی جدید تبدیل کنیم و گرایش دانش آموزان به پرسش و جست و جو را افزایش دهیم تا بتوانند بر اساس خواسته های جامعه امروزی بیاموزند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوایبلاغ سه رکن محتوایی، علاقه مندی و ارتباطی را در فرآیند یاددهی و یادگیری برشمرد و گفت: امروز با دانش آموزانی مواجه هستیم که هر کدام نیازهای متفاوتی دارند و باید الگوی یادگیری فردی ایجاد کنیم. برای هر کدام. آنها و این نیاز به ارتباط عاطفی است بیشتر درگیر است بین معلم و دانش آموز

در پورروس خاطرنشان شد: توجه به مهارت های حرفه ای معلمان و ارتقای شایستگی آنان از اهداف برگزاری جشنواره برتر تربیتی است چرا که فرآیند تدریس نقش مهمی در کیفیت آموزشی دانش آموزان کلاس معلم دارد.

دکمه بازگشت به بالا