عمومی

مطالبات مردم «قلعه جیق» گمیشان در احیای دیوار گرگان لحاظ می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، محمد جواد سواری شامگاه چهارشنبه در گمیشان اظهار داشت: حل مشکلات روستای کالا جایک را در اولویت قرار می دهیم زیرا زندگی مردم متاثر از جان مردم است و مشکلات آنها را حل خواهیم کرد. این یک روستا با فرصت های محلی است.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان افزود: مرمت تل بزرگ گرگان به یکی از اولویت های میراث فرهنگی استان تبدیل شده است اما اقداماتی برای حفظ میراث فرهنگی در حال انجام است. ، مسائل و مشکلات مردم ساکن در منطقه و زندگی شخصی این اثر تاریخی حل می شود.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم با تشویق سرمایه گذاران داخل و خارج استان از جمله با صدور مجوزهای بدون عنوان در اطراف این منطقه میراثی، توسعه زیرساخت های گردشگری را تضمین کنیم.

ساوری ادامه داد: 30 میلیارد ریال از سفر رئیس جمهور در اسفندماه سال گذشته و 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای آغاز مرمت و احیای قلعه بزرگ گرگان تخصیص یافت و بدین ترتیب با تکمیل پروژه شرایط برای گردشگران فراهم شد. بازدید از این بنای تاریخی فراهم شده است

من باید بگویم؛ دیوار سرخ که در برخی متون قدیمی با نام‌های دیوار دفاعی، دیوار بزرگ گرگان یا «مار سرخ» نیز شناخته می‌شود، یکی از سه دیوار بزرگ تاریخی جهان است.

دکمه بازگشت به بالا