عمومی

مصدق، سیاستمدار تنها – پرتال پارسی

او اگرچه جبهه ای از نیروهای ملی تشکیل داد ، اما در جبهه کم و بیش با مخالفت روبرو شد. در اوج مبارزات ، وی به عناصر مختلف مرتبط با انگلیس و روسیه و همچنین فساد مختلف واسطه ها و بازرگانانی که در سفارتخانه ها نان می پختند متهم شد. با این وجود ، او مقاومت کرد و تاریخ نشان داده است که همه این ادعاها نادرست است و آنها چیزی نیست جز نیرنگ های فاسدان. البته من هرگز سیاستمدار حرمت نبوده و نیستم و تقدیس بزرگان را آغاز انحراف و فساد می دانم. به همین دلیل فکر می کنم باید از مصدق هم انتقاد کرد. اما من می خواهم اینجا فقط به جو عناصر کیهانی شرق و غرب و عناصر مرتبط با آنها بپردازم. روندها و سیاست های فعلی به این معنا نیست که اردوگاه های دوستانه و خصمانه به محض مغایرت با منافع خود ، عناصر وابسته و استکبار و دلالان آنها را محکوم نکنند. با این حال ، از مصدق آموختم که باید تنها باشیم.

یکی از کتابهایی که به مناسبت نوروز سال 1399 خواندم کتاب رویای آشفته نفت ، دکتر مصدق و جنبش ملی ایران بود که توسط استاد بزرگوار محمد علی موحد تألیف شده است. او به روزنامه های حزب توده می گوید؛ متحدان و ابزارهای روسیه ضربه جدی به جبهه ملی و شخص دکتر مصدق در هر نقطه از دولت جنگ زده وارد کرده اند. آینده در شماره 13/3/729 خود نوشت: “دموکرات ها آخرین گلوله های استعمار هستند و دکتر مصدق یکی از اعضای آن گروه است.” در 13 اکتبر همان سال ، همان روزنامه گزارش داد ، “ملی قلعه ای است که دشمنان عوام فریب مردم ، دزد ، سارق ، مزدور ، انگلی و حشرات کثیف آزادی را ترور ، تخریب ، تحریک و سردرگمی می کنند.” مبارزان “ملت با استعمار مخالف است و لی در حال برافراشتن پرچم استعمار است. او با خارجی ها خصمانه است اما از خارجی ها دستور می گیرد. شماره 7 دسامبر 1931 چلنجر مصدق را “کفتارهای قدیمی قاتلان” و شماره 6 دسامبر 1931 دولت مصدق آخرین جنگ را “رژیم قتل ، ترور ، سرقت و غارت” خواند. اراذل و اوباش

از یک طرف ، مخالفان مصدق در پارلمان در 14 دسامبر 1961 برخی از مبارزان را به حاضران فراخواندند و هنگامی که موسادا آمد ، آنها شعارهای مرگ بر علیه مصدق را فریاد زدند. سخنرانی عبدالقادر آزاد؛ مدیر یک روزنامه آزاد و یک طرفه ، از بنیان گذاران جبهه ملی ، که خود را رهبر گروهی به نام حزب استقلال اعلام کرد ، در جلسه ای در تاریخ 15 دسامبر 1931 گفت: “شما با تلخی اعتراف می کنید که شما و اتومبیل خود ماموران مستقیم و پنهانی انگلیس هستید.” شوستری ، نماینده دیگر مجلس ، مصدق را به بی دینی و رعایت نکردن مناسک مذهبی و همچنین جعل اسناد و خیانت ملی متهم کرد و گفت:

بحث رشوه دادن به برخی از سیاستمداران و تأثیرگذاری در جبهه های اصولگرا و اصلاح طلب و اخراج و محکومیت سیاستمداران ملی از طریق آنها وجود دارد. با این حال ، من آموختم که اگر یک سیاستمدار ملی در ایران تنها است ، نباید از پذیرش تنهایی و ایجاد جو ترس داشته باشد. به گفته گلم حسین مصدق ، پدر وی تنها بود و حتی نمی توانست به نزدیکان خود بگوید. البته این وضعیت برای او گران تمام شد. اما این هزینه هایی است که یک سیاستمدار وطن پرست باید بپردازد. با این حال ، رسانه های اجتماعی فرصتی برای صحبت مستقیم با مردم است. مطمئناً با پول و تبلیغات آن شبکه ها ، افراد با نفوذ ، با به راه انداختن جنگ روانی ، منافع اهداف فاسد خود را به حداکثر برسانید. اگر فرصتی داشته باشم و انشا Godالله در مورد برخی از اقدامات فاسدانه دلالان آشکار ، خواه به نام اصولگرایان یا اصلاح طلبان که در تلاش برای مقابله با هزاران کلاهبرداری هستند ، برای شما صحبت خواهم کرد. من به شما می گویم که چگونه آنها وقتی جاده را بستند ، دیگران را سرزنش کردند. من بسیار خوشحالم که راه را برای آنها بسته ام و احساس صداقت می کنم.

دکمه بازگشت به بالا