استان ها

مشاهده ۳ گونه پرنده جدید در چهارمحال و بختیاری

به گزارش پایگاه خبری اینترنتی استان چهارمحال و بختیاری ، با استناد به روابط عمومی محیط زیست چهارمحال و بختیاری ، اخیراً سه گونه پرنده جدید در استان چهارمحال و بختیاری ثبت شده و آنها را در لیست پرندگان مشاهده شده در استان قرار داده است.
گیاه Kesot با نام علمی Acrocephalus palustris در Lebedan و Kakaei Posht Siah Siah ، زیرگونه ای از آسیای میانه ، چترهایی با نام علمی Larus fuscus barabensis در تالاب گندمان کرات حافظی و نام علمی Cactotrichas galactotes در گزمان بازفت یافت شد. .

سیلوییدا پرندگان کوچک و زنده و حشره کش با منقار باریک است که متناسب با رژیم است. بنابراین ، صدای و رفتار آنها وسیله مهمی برای شناخت آنها در طبیعت است.
لاروس همچنین جنس بزرگی از پرندگان Navruz است که در سراسر جهان رواج دارد و تنوع گونه های آنها در نیمکره شمالی از سایر مناطق جهان بیشتر است. فاخته ها پرندگان متوسط ​​هستند و معمولاً سفید یا خاکستری هستند.
دیمتر نیز یک پرنده Touca است. Turdidae اغلب با پرندگان رنگارنگ و نسبتاً قائم و همچنین بهترین پرندگان آواز متمایز می شوند. گونه های بسیار و نسبتاً متفاوتی از این جنس وجود دارد که دارای صورت ، دم قرمز ، بلبل و مرغ هستند.

علاقه مندان به تماشای پرندگان می توانند از وب سایت یا نرم افزار یا راهنمای پرنده برای شناسایی پرندگان استفاده کنند ، به وب سایت کمیته ثبت پرندگان ایران مراجعه کنند ، در مورد گونه های مهم و نادر در ایران اطلاعات کسب کنند و این گونه ها را ثبت کنند. با در نظر گرفتن روند سالانه جمعیت و وجود این گونه ها در مناطق مختلف کشور.

48

دکمه بازگشت به بالا