ورزش و نشاط

مسکو آماده گسترش همکاری با تهران است

در دیدار با دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه؛

معاون اول رئیس جمهور بر لزوم اجرای توافقات فیمابین برای تسریع روند همکاری های تجاری تهران و مسکو و ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در دیدار با ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه، آمادگی تهران برای افزایش حجم را تایید کرد. مبادلات تجاری با مسکو: ایران و روسیه. استفاده از پول ملی دو کشور در مبادلات تجاری فیمابین در اسرع وقت گسترش یابد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه راه آهن رشت – آستارا گفت: اگر این پروژه به زودی اجرایی شود گام مهمی در توسعه ترانزیت خواهد بود.

مخبر اضافه کرد: همکاری تجاری تهران و مسکو نه تنها می تواند پاسخگوی نیازها و منافع دو کشور باشد، بلکه پاسخگوی بازارها و نیازهای منطقه برای ایجاد منافع بیشتر برای هر دو کشور است.

مخبر: گسترش دامنه استفاده از پول ملی دو کشور در عملیات تجاری ضروری است/ لویتین: تهران آماده گسترش همکاری ها با مسکو است.

معاون اول رئیس جمهور از نخست وزیر روسیه برای سفر به تهران دعوت کرد و از نشست اخیر کشورهای حاشیه دریای خزر که در مسکو برگزار شد بسیار قدردانی کرد.

در این دیدار ایگور لویتین دستیار رئیس جمهور روسیه با تاکید بر آمادگی مسکو برای گسترش همکاری ها با تهران در زمینه های مختلف به ویژه ترانزیت گفت: روسیه آماده مشارکت در ایجاد شرکت های مشترک برای توسعه این بخش است. .

دستیار رئیس جمهور روسیه با اعلام آمادگی شرکت های روسی برای گسترش همکاری ها با ایران گفت: شرکت های روسی فعال در زمینه ماشین آلات کشاورزی و اتوبوس سازی آماده صادرات محصولات خود به ایران و ایجاد همکاری در این زمینه هستند.

مخبر: گسترش دامنه استفاده از پول ملی دو کشور در عملیات تجاری ضروری است/ لویتین: تهران آماده گسترش همکاری ها با مسکو است.

در این نشست با حضور تعدادی از معاونان و نمایندگان بخش خصوصی روسیه، آخرین وضعیت مبادلات تجاری و پروژه های همکاری بین دو کشور و همچنین راه های توسعه روابط فیمابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدار امروز دستیار رئیس جمهور روسیه با مخبر سومین دیدار مشترک در سه ماه اخیر است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا