استان ها

مسابقه دوستانه اسکواش بانوان در قزوین برگزار شد

به گزارش خبرنگار ورزشی قزوین پرتال پارسی; به مناسبت روز جهانی اسکواش هفته تربیت بدنی و ورزش مسابقه دوستانه ورزشکاران دختر عصر سه شنبه در سالن اسکواش مینودر برگزار شد.

در این رقابت دوستانه 7 ورزشکار بزرگسال در آزمون انتخابی شرکت کردند که در نهایت برترین ها انتخاب شدند.

image_2022_10_18-22_46_0_513_omv

رویا اردبیلی در این بازی ها با شکست تمامی حریفان به مقام اول دست یافت و قهرمان مسابقات شد.

تینا پلاتونی مقام دوم و مریم مهدوی مقام سوم را از آن خود کردند.

در پایان این مسابقات صدیقه ربیعی رئیس شورای اسکواش استان قزوین مدال و لوح تقدیر را به نفرات برتر اهدا کرد.

صدیقه ربیعی در حاشیه این مسابقات در گفتگو با خبرنگار پرتال پارسی گفت: اسکواش یکی از ورزش های جدید قزوین است و در سال های گذشته نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن های ورزشی، تمرینات تعطیل بود. ما با مشکلاتی مواجه شدیم و نتوانستیم بخشی از برنامه باشیم

image_2022_10_18-22_42_28_986_RPW

وی بیان کرد: این رشته بسیار جذاب و پر جنب و جوش است و نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد و کسانی که آن را انتخاب می کنند باید از آمادگی جسمانی و تمرینات مناسب برخوردار باشند.

ربیعی گفت: اسکواش ورزش جذابی برای افراد در هر سنی به ویژه بانوان است و باعث سلامت و شادابی ورزشکاران می شود. خوشبختانه شاهد مشارکت جوانان هستیم.

ضرورت ایجاد خانه کدو حلوایی در قزوین

رئیس کمیته اسکواش استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر 21 نفر با اسکواش کار می کنند و امیدواریم با کمک مدیرکل ورزش و امور جوانان استان بتوانیم خانه اسکواش قزوین را راه اندازی کنیم. می توانیم افراد بیشتری را جذب کنیم.

image_2022_10_18-22_12_0_86_wgL

وی گفت: در حال حاضر تنها یک زمین شیشه ای برای شورای اسکواش در سالن مدیریت بحران مینودر وجود دارد که کافی نیست، اگر بخواهیم جوانان بیشتری را به این صنعت جذب کنیم نیاز به فضای بیشتری داریم.

رئیس هیئت اسکواش استان قزوین بیان کرد: در حال حاضر 5 مربی فعال داریم و مصمم هستیم دوره های استعدادیابی را در مدارس راه اندازی کنیم و با جذب هنرجویان علاقه مند، تیم های اصلی بسازیم.

ربیعی گفت: این رشته هنوز ناشناخته است و با معرفی آن می‌توانیم علاقه‌مندان را از رده‌های سنی مختلف به این رشته جذب کنیم و تیم‌های متنوعی بسازیم.

image_2022_10_18-22_42_27_432_tTq

وی گفت: اسکواش در استان همچنان فاقد زیرساخت های لازم برای توسعه مناسب است که امیدواریم با کمک مسئولان استان به ویژه مدیرکل ورزش و جوانان جناب آقای علی مقدم. برای شناسایی و جذب و پرورش افراد مستعد در این زمینه با ایجاد خانه اسکواش». بیایید تلاش کنیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 تصویب و رای گیری 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا