جامعه و خانواده

مراقب گفت‌وگوهایتان در بازی‌های آنلاین باشید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای فرجه نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در بازی های آنلاین هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با پرتال پارسی. وی با اشاره به تمایل برخی از کاربران فضای مجازی و تلفن های همراه هوشمند به انجام بازی های آنلاین و گروهی گفت: افرادی که قصد انجام این گونه بازی ها را دارند توجه داشته باشند تا از احتمال سوء استفاده از اطلاعات شخصی و کلاهبرداری افراد سودجو جلوگیری شود. چند نکته..

وی با بیان اینکه سودجویان از طریق چت بازی آنلاین به دنبال سوء استفاده از کاربران به ویژه کاربران جوان هستند، گفت: افرادی که چنین بازی هایی را انجام می دهند مراقب باشند اطلاعات و مشخصات خود را در جایی به اشتراک نگذارند. در فضای چت این بازی ها برای دیگران فاش نکنید. اطلاعات شخصی، آدرس، شماره تلفن همراه و غیره نمایش مواردی از این دست به افراد اجازه می دهد تا از آن برای کسب سود سوء استفاده کنند.

رجبی ادامه داد: کاربران این بازی ها نیز باید مراقب باشند که با افرادی که در این محیط ملاقات می کنند به صورت چهره به چهره ملاقات نکنند. گاهی افراد سودجو با جعل هویت و با حضور در جلسات حضوری اقدام به اخاذی، سرقت و … از کاربران می کنند.

فتای فرجا، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری نیروی انتظامی ادامه داد: یکی دیگر از راه های سودجویی مردم در این فضا این است که از سایر کاربران بخواهند نرم افزاری را نصب کنند. یا از آنها می خواهد که روی یک پیوند خاص کلیک کنند، که باید از آن انصراف دهند. برای انجام این.

وی همچنین با بیان اینکه برخی افراد در این فضا از سایر بازیکنان می خواهند در پیام رسان های دیگر گروه ایجاد کنند یا شبکه های اجتماعی آنها را رصد کنند، گفت: کاربران به هیچ عنوان با چنین درخواست هایی موافقت نکنند، زیرا امکان سوء استفاده از تصاویر و اطلاعات شخصی آنها وجود دارد. . اطلاعات

توضیحات تکمیلی پلیس فتا:

تقلب تحت اخطار الکترونیکی دادگاه

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداران ‘متاورسی’

هشدار پلیس فتا درباره پیامک های جعلی قطعی برق

رجبی افزود: برخی افراد دیگر نیز از این انجمن های بازی آنلاین برای فروش ترفندهای بازی، آپدیت اکانت و … استفاده می کنند. چنین ادعاهایی را مطرح می کند و بنابراین کاربران باید توجه داشته باشند که هرگز نباید توسط چنین ادعاهایی گمراه شوند و باید از آنها اجتناب کنند. از این افراد دوری کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا