عمومی

مراسم گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور در بوشهر برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، امام جمعه بوشهر جمعه شب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قیام خونین هفدهم شهریور ماه سال 57 گفت: در قرآن کریم به نصیحت و موعظه تاکید شده است. و یکی از مهمترین راههای درس گرفتن از تاریخ و پند گرفتن است.تاریخ مانند چراغ راهنما است.

حجت الاسلام حسین دشتی گفت: جوانان باید تاریخ گذشته، تاریخ انقلاب اسلامی، تاریخ جهان و تمدن های گذشته را بیاموزند و از آنها درس بگیرند.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: امام (ره) 17 شهریور 57 را روز خدا معرفی کردند و طبق آیات قرآن کریم باید ایام الله را پاس داشت و احترام گذاشت.

خجت الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: اگر تاریخ را نخوانیم، تحلیل و تبیین نکنیم، دیگران می آیند و تاریخ را هر طور که می خواهند تحریف و بازگو می کنند و شبهاتی را در ذهن جوانان ایجاد می کنند و این شبهات به شکل های مختلف تکرار می شود. به آنچه برای جامعه می خواهند

رئیس نمایندگی ولی قانونی در سپاه امام صادق(ع).آ) استان بوشهر ادامه داد: باید حقایق تاریخی خود را با محتوای خوب و مرتبط به جوانان و جوانان ارائه کنیم، اگر در گفتن و تکرار تاریخ کمتر کار کنیم، ده سال بعد از بیست سال شاهد تغییرات در بدیهی ترین مسائل خواهیم بود. ارزش های. جامعه اسلامی. و ما در مشکل هستیم

امام جمعه بوشهر گفت: آگاهان به مسائل تاریخی باید جهاد را در این زمینه تبیین کنند و توضیح دهند که در تاریخ چه گذشت و چرا هفدهم شهریور اتفاق افتاد؟ وقایع مربوط به شکل گیری قبل و بعد از انقلاب باید به گوش مردم برسد.

حجت الاسلام دشتی گفت: اطاعت از امام (ره) و اطاعت از رهبری امت یکی از ارکان مهم پیروزی انقلاب اسلامی بود و اگر امام نبود، انقلاب کامل نمی شد. شاید متاسفبنابراین اگر در این مسیر پیش برویم قطعا به نتیجه خواهیم رسید.

دکمه بازگشت به بالا