جامعه و خانواده

محیط زیست ابزار کافی برای نظارت بر فعالیت‌های معدن‌کاوی ندارد

دکتر مهندسی محیط زیست با تأکید بر لزوم نظارت بر محیط زیست بر عملیات معدن گفت: جلوگیری از گسترش آلودگی و خسارت پس از استخراج یکی از مهمترین مراحل کنترل معدن است اما سازمان محیط زیست ابزار کافی برای کنترل عملیات استخراج معادن را در اختیار دارد. من الزاماتی دارم. ” نه

حسین فخریه در گفت وگو با پرتال پارسی وی در ادامه گفت: آژانس حفاظت از محیط زیست و وزارت صنعت ، معدن و تجارت باید پس از صدور مجوز و در تمام مراحل بهره برداری از معدن ، عملیات استخراج را کنترل کنند. لازم است باد در منطقه ، جمعیت حیات وحش و وضعیت گیاهان در منطقه ، جزئیات منابع آب زیرزمینی مورد مطالعه قرار گیرد ، زیرا هنگام تخریب ، طبیعت و آلودگی دیگر کنترل نمی شود.

وی با اشاره به اینکه تخریب پس از استخراج اجتناب ناپذیر است ، اظهار داشت: انجام معدن بدون تخریب ایده آل است ، اما در عمل در روش های مختلف استخراج ، از جمله سایش کمتر از معدن سنتی و تولید سبز مدیریت شده. آلودگی و انتشار نیز رخ می دهد ، بنابراین مهم است که به دقت مجوز و کنترل کافی پس از صدور مجوز را بررسی کنید.

اعضای هیئت علمی دانشگاه مالک اشتر خاطر نشان کردند که اندازه گیری آلاینده ها نقش مهمی در کنترل میزان انتشار از معادن دارد. برای ارزیابی زیست محیطی عملیات استخراج ، لغو یا ادامه پروانه استفاده از زیرزمین ضروری است. آلاینده ها باید اندازه گیری شوند و این اندازه گیری ها توسط آزمایشگاه های معتبر انجام می شود و معادن و صنایع خود نتایج این آزمایشات را به آژانس حفاظت از محیط زیست گزارش می دهند تا سازمان در مورد تأیید معدن یا صنعت تصمیم گیری کند. سرانجام ، برای معادنی که فعالیت آنها تأیید نشده است اخطار دهید.

وی افزود: “سازمان محیط زیست تلاش می کند تا فعالیت صنایع و معادن را کنترل کند ، اما نمی تواند همه فعالیت ها را مدیریت کند و می تواند آنها را به اندازه کافی مدیریت کند. علاوه بر این ، اگر آژانس حفاظت از محیط زیست به اندازه کافی این کار را مدیریت نکند ، این صنایع و معادن به نتایج مطلوبی نمی رسند.

فخرای در پایان گفت: “در حقیقت ، سازمان محیط زیست ابزار و نیاز کافی برای کنترل عملیات استخراج را ندارد ، اما اهمیت روزافزون آلاینده ها در استخراج و تولید ، با وجود چالش های فراوان در این زمینه ، به آینده امیدوار می شود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا