عمومی

محیط‌بانان را همچنان می‌کشند! – پرتال پارسی

با این حال ، طبق گفته فردوسی (او در ترکیب این شعر از مرگ ناعادلانه ای مانند قتل عمدی پسری توسط پدرش صحبت کرده است) اگر مرگ فریاد می زند / خشونت چیست؟! آیا می توان سکوت کرد و به چهره چنین شرارت نگاه کرد؟! امروز که کشور در صلح است ، این انسانهای باتقوا و معقول (فقط در یازده سال اخیر ، فقط دو سال!) از کدام قدرت دفاعی کشور ، از مدافعان واقعی خاک ، مدافعان اکوسیستم های سرزمین مادری عزیز … از محیط بیرون افتاده اند؟ !

آقایان مسئول!

ای نادان از کار محیط بانان ، جنگلبانان و محیط بانان در صحرا و کوهستان ، که از راه ثروت و درآمد کشور امرار معاش می کنید ، در اتاق های راحت و ماشین های گران قیمت خارجی بنشینید! آیا می دانید استکبار غیرقانونی ، شکار غیرقانونی ، شکار دسته جمعی ، پرورش مرغ ، جارو دریا ، جنگل زدایی ، آتش سوزی جنگل ها با زغال سنگ ، ساخت سد غیرقانونی ، فروش میهن ، ثبت غیرقانونی اموال دولتی و خصوصی ، زیستگاه … علیه محیط زیست؟ آیا این عادی سازی جرم است؟! آیا کار شما به جای غرق شدن در آرامش و سکوت ، از زندگی ما برای نوشتن و صحبت درباره محیط زیست (این زیباترین و بزرگترین موجودی است که می شناسیم) استفاده می کند؟!

به قانون احترام بگذارید ، قوانین صحیح وضع کنید ، اخلاق و آداب و رسوم را حفظ کنید تا سران کشور سقوط نکنند … تا نگهبانان سرزمین در خون خود غوطه ور شوند.

به احترام محمدحسن نژاد ، بوم شناس نمونه کشور ، که فقط دو روز پیش در نبردی نابرابر بین محیط بانان و متجاوزان محیط زیست درگذشت.

* بازیگر محیط زیست

47237

دکمه بازگشت به بالا