عمومی

محور امامت حول محور صبر است/ در برابر مشکلات صبر پیشه کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام احمد مروی درباره فضیلت بزرگ دیدار امام رضا (ع) در خطبه ای در حرم رضوی گفت: پدر امام رضا (ع) ، شخصی که به دیدار امام رضا (ع) رفت و یک شب گفت. سکوت در حرم آنها مانند دیدار خدا بر عرش است و هیچ چیز نجیب تری از آن نیست.

حامی آستانه قدس رضوی: ما باید خدا را برای چنین رهبران و رهبرانی شکر کنیم و سخنان آنها را سرلوحه کار خود قرار دهیم ، امامان خواستار تأیید خداوند هستند.

وی افزود: امام صادق (علیه السلام) می فرماید م aمن باید سنت های خدا ، پیامبر و ولی خدا را داشته باشد. امام در سختی ها و دشواری ها صبور بوده اند. محور امامت حول محور صبر می چرخد. صبر جهت انسان به سوی خدا است ، تا زمانی که همه دنیا در برابر قدرت او قرار بگیرند.

حجت الاسلام مروی در ادامه گفت: همه دنیا از نظر انسان آرام و تحقیر شده اند و بیمار به جایی می رسد که هیچ تأثیری از بهشت ​​نداشته باشد و فقط با رضایت خداوند راضی می شود.

رهبر آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ائمه مظاهر شگفت انگیز صبر و بردباری بودند ، خاطرنشان کرد: انسان صبور شخصی است که با شورها و صفات بدنی جهان مخالف است ، اگر همه افراد جامعه بدنبال طلا و فساد هستند ، خود و پول را در دست نگیرید. امام رضا (ع) با صبر و حوصله نقشه مامون را خنثی کرد.

وی افزود: مدارا به معنای بی تفاوتی و عدم اشتیاق نیست ، یک ملت بردبار آمادگی پذیرش استبداد را ندارد و افرادی که تحقیر را قبول می کنند صبور نیستند. قرآن نوید صبر می دهد و هرکسی که پارسا باشد فریب دشمنان را نخورد.

نیکوکار آستان قدس رضوی ابراز تاسف کرد که ذهن و قلب میلیون ها نفر در کلیسای مقدس رضوی است و در آن زمان آنها نمی توانند در معبد مقدس رضوی باشند. او رضوی مقدس است و بسیار ناراحت است که در این زمان آنها نمی توانند در مکان مقدس رضوی باشند. بنابراین از امام هشتم (سلام الله علیه) می خواهیم که با رحمت و رحمت خود از این بلای سرزمین ما بکاهد.

دکمه بازگشت به بالا