عمومی

«محمد» و دوراهی بهشت – پاستور

1400 مکان انتخابات ریاست جمهوری مدتی است که آماده سازی می شوند. به تدریج مشخص خواهد شد که کدام شخصیت و چهره سیاسی چه موقعیت و موقعیتی را دنبال می کند و احتمال دستیابی به آن را دنبال می کند. با این حال ، اکنون همه در تلاشند تا به اهداف خود برسند و سعید محمد نیز در آن مسیر حرکت می کند.

به گزارش پرتال پارسی ، این روزنامه اعتماد کردن وی در مقدمه نوشت: “اول ، حدس و گمان هایی در مورد سعید محمد ، که می خواست” کشیش “باشد ، وجود داشت. با این حال ، همزمان ، برخی از رسانه ها از بازی پیچیده او خبر داده اند و قصد دارند از فضای انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نسخه ای از شهردار پایتخت برای رسیدن به “آسمان” استفاده کنند. هر چه باشد ، اکنون ، به دلایل واضح ، او قدم در این راه می گذارد و تلاش می کند تا به شهرداری تهران برسد. البته خود شهرداری تهران می تواند نقطه آغاز ریاست جمهوری باشد. اما در این زمان ، اختلافات و تردیدهای زیادی در جریان اصولگرایی وجود دارد و هر روز با راه حل ها و اتفاقات جدیدی روبرو می شوند که می تواند تمام برنامه های آنها را مختل کند. شاید به همین دلیل است که سعید محمد برای بهشت ​​برنامه دارد اما مشخص نیست که سال آینده چه اتفاقی می افتد و آیا می تواند آن را عملی کند!

چند ماه پیش نام سعید محمد فقط به صورت خصوصی ذکر شد و مطبوعات و رسانه ها از فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خبر دادند. او نمی خواست در رسانه ها ظاهر شود. اما هرچه فضای انتخاباتی و فضای سیاسی ایران به تدریج انتخاباتی تر شد ، در صحنه و جلوی دوربین ها ظاهر شد. وقتی او در پشت جنبش اصولگرایان و در رایزنی ها فعال شد. در تاریخ 30 دسامبر 1999 ، حمیدرضا ترگی به اعتماد گفت که سعید محمد در حال رایزنی با احزاب بنیادگرا برای جلب توجه آنها است. مشورت هایی که نشان می دهد وی به کشیش ارتقا یافته است. وی تا همین اواخر فکر می کرد که می تواند در انتخابات ریاست جمهوری در برابر محمد باقر قالیباف شرکت کند. اما به نظر می رسد سعید محمد نظر خود را تغییر داده و گزارش اعتماد در تاریخ 30 نوامبر 1999 را دنبال کرده است.

چند روز پیش ، عباس سلیمی به پرتال پارسی گفت: “من نمی دانم شخصی که شما در مورد او صحبت می کنید (سعید محمد) کاندیدای ریاست جمهوری است یا خیر ، زیرا برخی می گویند او آماده می شود تا شهردار تهران شود. “زیرا در انتخابات بعدی ما انتخابات شوروی خواهیم داشت.” اظهارات سلیمی حاکی از هدایت سعید محمد به ساختمان “بهشت” بود. اظهارات وی در مورد شهرداری تهران این فرضیه را تقویت می کند. به گزارش وب سایت تهران نیوز ، سعید محمد از رویکرد فنی و منطقی شهرداری در حل مشکلات شهر تمجید کرد ، در حالی که همکاران اصلی وی از شهردار که از شورای اصلاح طلبان پایتخت است انتقاد کردند. سعید محمد گفت: “احساس این است که جایی برای همکاری وجود ندارد و در صورت عدم حمایت ، نگرانی در مورد شهرنشینی ، راه بندان ، فضای هولوگرام و بازگشت موضوعاتی که تهران را در گذشته نگران کرده است وجود دارد.” “باید انجام شود.”

اظهارات سعید محمد گمانه زنی در مورد برنامه های وی برای شهرداری تهران را تقویت می کند. با این حال ، این تصمیم قطعی به نظر نمی رسد. این عدم اطمینان ممکن است به عدم قطعیت جریان اصولگرا نیز مربوط باشد. زیرا آنها اختلافات چشمگیری دارند و در مورد 1400 انتخابات تصمیم نگرفته اند.

جریان مخالفان آنها ، تثبیت کننده ها ، نیز با مرگ آیت الله مصباح یزدی به شدت متزلزل شد. روز گذشته كاسم روانبخش گفت: “پس از درگذشت آیت الله مصبخ ، قانون اساسی ما به كار سیاسی جبهه آسیب نمی رساند.” “آیت الله مصباخ تمام نمی شود ، افکار و کتابهای او و شاگردان و نوه هایش راه او را ادامه می دهند و ما در انتخابات این کار را ادامه خواهیم داد.” “با این حال ، برخی می گویند که عدم حضور مصبخ یزدی می تواند کشور را از درون بی ثبات کند و ممکن است آنها نتوانند نقش مهمی در انتخابات پیش رو داشته باشند.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا