ورزش و نشاط

محرم نویدکیا سرمربی سپاهان می‌شود؟

گاله نو به عنوان سرمربی سپاهان استعفا داد و با توجه به وضعیت دشوار تیم در غلبه بر سهمیه آسیا و بازیهای آینده لیگ قهرمانان آسیا ، گزینه های مختلفی به سپاهان ارائه شده است.

طبق گزارشات شفافیکی از زیباترین نسخه های امروز افسانه باشگاه سپاهان محرم نویدکیا است. محرم که در دو یا سه فصل فوتبال را ترک کرده است ، اکنون برای حمایت هواداران مورد توجه مدیران سپاهان قرار دارد. مدیریت کارخانه متالورژی مبارکه می خواهد محرم نویدکیا نقش فرهاد مجیدی را در سپاهان بازی کند که در استقلال بازی می کرد.

موج استخدام ستاره های جدید در فوتبال اروپا به عنوان سرمربی چندین سال ادامه دارد و انتصاب اخیر آندره آ پیرلو به عنوان سرمربی یوونتوس نشان می دهد که تاکتیک های مدیریتی تیم های اروپایی نیز تغییر کرده است. البته فقط زیدان در رئال مادرید موفق بوده است و مربیانی مانند گتوزو ، لمپارد ، سیدورف ، اینزاگی ، نیکو کوواچ و بسیاری از بازیکنان یک دهه اخیر هم اکنون لباس مربیگری را بر تن می کنند. آنها یورگن کلوپ ، گواردیولا ، مورینیو ، ونگر ، آنچلوتی و دیگران هستند.

احمد جمشیدیان بازیکن سابق زرد اصفهانی در حال طرح این سؤال است که آیا او فکر می کند محرم نویدکیا می تواند در سایر بازی ها جای سپاهان را بگیرد. وی گفت: “در فوتبال جهان ، ما آنها را به سمت جوانان می بینیم و مربیانی مانند پیرلو ، لمپارد و سلششایر در تیم های بزرگ نشسته اند.” بسیاری از باشگاههای ایران این کار را آغاز کرده اند. به عنوان مثال ، در استقلال ، فرهادی مجیدی روی صندلی تیم می نشیند. می توان گفت محرم نویدکیا نیز فرهاد مجیدی از سپاهان است اما در این دو بازی قابل اعمال نیست. زمان کوتاه است ، فکر نمی کنم لازم باشد.

آیا محرم نویدکیا سرمربی تیم

جمشیدیان ادامه داد: اگر سپاهان بخواهد بر اساس آنچه در مورد این باشگاه آموخته ایم ، تغییری ایجاد کند ، فصل آینده خواهد بود. سپاهان می تواند دو بازی بعدی را با همان مربیان به پایان برساند. کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نیز گامی بزرگ برای سپاهان خواهد بود و غیبت وی می تواند صدمه به سپاهان وارد کند. فکر نمی کنم محرم نویدکیا یا هر مربی دیگری بتواند برای دو بازی در نظر گرفته شود ، اما یکی از گزینه های مدیریت تیم در فصل بعد می تواند محرم باشد.

با توجه به حضور امیر گالنهنی با سپاهان ، جمشیدیان که تیم زرد را برنده این مسابقه در مقایسه با بازی قبلی می دانست ، گفت: “فکر نمی کنم در شکاف بین لیگ و مقدماتی بهبودی روانشناختی خوبی حاصل شود.” زیرا تیم نساجی باخت. در آن بازی سپاهان خوب بازی کرد ، 5 بار به این پست برخورد کرد و شانس های زیادی داشت ، اما در پایان باخت.

جمشیدیان با بیان اینکه سپاهان می تواند امیدوار به کسب سهمیه باشد اظهار داشت: بله با توجه به نتایج در لیگ و به خصوص قرعه کشی تیم فولاد ، سپاهان با شاهرودو بازی 6 امتیازی انجام داد. فکر می کنم دریافت سهمیه هنوز در دست آنهاست و خیلی دور نیست اما بازیابی پس از سه بار پشت سر گذاشتن تیم ، بزرگترین نگرانی و از همه مهمتر است.

وی با بیان اینکه درباره استعفای امیر قلعهنو به عنوان سرمربی سپاهان گفت: “واقعاً شگفت انگیز بود.” تا آنجا که من می دانم ، به جز مدت کوتاهی با ملوان ، سابقه استعفای وی درج نشده است. به نظر من حضور کالو نووی در سپاهان سال گذشته باعث شد این تیم دوباره به یکی از قدرتهای فوتبال ایران تبدیل شود. امسال برنامه سپاهان این بود که در دو فصل حداقل یکی از چهار جام را بدست آورد. ایده این باشگاه و امیر گالنهویا می توانست نتیجه خوبی داشته باشد ، اما آنطور که انتظار می رفت نتیجه نیفتاد. با این وجود سپاهان همیشه با مشارکت امیر قلعه نوح یکی از مدعیان بوده است.

هافبک پیشین سپاهان اظهار داشت: در هفته های اخیر او تحت فشار زیادی از سوی هواداران سپاهان قرار گرفته است و وی به دلیل نتایج و بسیاری از اتفاقات دیگر راهی برای تغییر اوضاع پیدا کرده است. نمی دانم سپاهان شخص دیگری را به کادر فنی اضافه خواهد کرد یا نه ، و فکر می کنم او کار خود را با آن مربیان تمام کند.

دکمه بازگشت به بالا