عمومی

ماه رمضان فرصتی برای تحول در زندگی فردی و اجتماعی انسان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهروحی شامگاه چهارشنبه در سخنانی در جلسه مفسران قرآن با بیان اینکه بدی یکی از عوامل نافرمانی انسان از هدایت الهی است و مصادیق ظلم را در بر می گیرد، اظهار داشت: این شرارت یکی از عوامل نافرمانی انسان از هدایت الهی است. بی احترامی به حقوق و حقوق دیگران مردم و … گفته می شود: درست است مردم این یک موضوع گسترده و طیف گسترده ای است و مجازات های مرتبط با آن به میزان مضر بودن آنها بستگی دارد.

او مصادیق راستگویی از جمله حفظ آبروی دیگران، سرکار نیامدن، دروغ گفتن به کسی، پرهیز از گفتن راز و… مردم مردم می توانند اشتباهات پنهانی داشته باشند، ما حق نداریم آنها را فاش کنیم، در فضای مجازی بنویسیم و بگوییم حرام است.

این مشکل جنبه اجتماعی دارد که از سوی دستگاه های مسئول به آن رسیدگی می شود، اما نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه نباید خود را در کوچه و بازار خودمان نمایان کنیم، خاطرنشان کرد. مردم و این ظلم است.

حجت الاسلام شاهروحی اصرار داشت که حق با اوست مردم این یک موضوع گسترده است، از جمله عدم پرداخت صدقه، خمس و روزه روشن و مبهم است، از جمله مصادیق شرع. مردم و حق الله است، فرمود: بدحجابی حق الله است چون امر الله است و بدحجابی عواقب و اوضاع و احوال زیادی دارد چون در خانواده اثر منفی می گذارد. مردم این.

گفت فروش کم درست است مردم کار پاره وقت خوب است، به خصوص اگر جنبه اجتماعی داشته باشد مردم این رشوه و ظلم و قانون است مردم امام حسین (ع) در شب عاشورا به اصحاب خود گفت که حق است همه صحبت کنند مردم او را موظف می کند که نشان دهد و بفهمد که کشتن در راه خدا مساوی حق است. مردم نه، درست است مردم تمیز نمیکنه درسته مردم این می تواند مالی یا اشک آور باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تاکید کرد که این یک حق است مردم ممکن است آه مظلومی از سینه گداخته گفت: مردم به امام بکر بسیار توجه شد.ع) فرمود: قطره ای از خون شهید او را از تمام گناهانش پاک می کند، جز دین، و دینش باید تاوان آن را بدهد. مردم شهید باشد یا نباشد بر درهای بهشت ​​است هر چند یهودی باشد.

حجت‌الاسلام شاهروحی ادامه داد: حتی اگر کسی به قصد نپرداختن از کسی قرض کند مصداق شرور و شرع است. مردم امام علی (ع) میگه یه چیزی روی زمین به من بده نه پوست. شادی من این کار را نمی کنم امام صادق(ع)ع) همچنین فرمود: «هیچ عبادتی بزرگتر از ثواب مؤمن نیست، آدمی از فرشتگان غافل نمی شود، بر پل صراط بلندی به نام مرصاد است که از آن غلام نیست. هر کس چیزی از برادر مؤمن خود به زور بگیرد، خداوند روز قیامت غذای او را در آتش می سوزاند.

وی با بیان اینکه در فرهنگ تعلیم و تربیت اسلامی چیزی به نام «نفی منکر» وجود دارد، تاکید کرد: نباید در زندگی انسان فشار آشکاری وجود داشته باشد، اما اگر انسان بدی کرد اما نداند، باید طرد شود. بد.” به خاطر کسانی که سزاوار آن هستند و به نیت کسی که ممکن است به او آسیب برساند، بدی را از بین ببرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان همه باید به گذشته و زندگی شخصی و عمومی خود نگاه کنیم و اگر همه به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم جامعه از بسیاری از آسیب ها مصون می ماند.

دکمه بازگشت به بالا