استان ها

لزوم استفاده از راهکارهای دانش بنیان در رفع مشکلات کشاورزی و آبی خوزستان

پرتال پارسی/ خوزستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان درباره کاهش نزولات جوی و خشکسالی بیان کرد: برای رفع مشکلات کشاورزی و مدیریت صحیح منابع آب باید ایده هایی مبتنی بر روش های دانش بنیان ارائه و از این ایده ها استفاده کرد. . به این مسائل رسیدگی کنید و بهره وری را افزایش دهید.» از کشاورزی و آب استفاده می کرد.

آکارزا فتوحی روز چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی استان تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق استان باید سختی ها و مشکلات حوزه های مربوطه را برشمرد و از پارک علم و فناوری بخواهد که با فکر و اندیشه این مشکلات را حل کند. روش های مبتنی بر دانش.

به گزارش پرتال پارسی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استان خوزستان، وی بهره وری پایین آب و عدم تمایل کشاورزان به آبیاری تحت فشار را عمده ترین مشکلات حوزه کشاورزی استان برشمرد. استان ها، کم آبی، استفاده از روش های نوین آبیاری و بهبود بهره وری آب می تواند تا حدودی بر بحران کم آبی غلبه کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان درباره نقش و اهمیت اتحادیه کشاورزان خوزستان گفت: ابزاری موثر باشید. سازمان های کشاورزی باید برای متقاعد کردن کشاورزان و افزایش مشارکت آنها برنامه ریزی موثری داشته باشند.

وی در خصوص واگذاری مدیریت منابع آب به کشاورزان گفت: در این خصوص ابتدا پیشنهاد می شود حوزه آبریز پایلوت در اختیار کشاورزان قرار گیرد و بر اساس نتایج این برنامه می توان تصمیم درستی گرفت. «

فتوحی با تاکید بر تولید گندم و کلزا در استان گفت: 146 مرکز خرید گندم و کلزا در استان وجود دارد و مراکز مورد نظر باید هر چه سریعتر آماده خرید و پرداخت به کشاورز باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا