عمومی

لرستان نیازمند توجه ویژه قوای سه‌گانه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهروحی شامگاه جمعه در دیدار آیت الله خاتمی امام موقت تهران با بیان اینکه رسالت علما و علما همان رسالت انبیاء الهی و پیشوایان کامل است، اظهار داشت: این رسالت و رسالت علما و علما همان رسالت انبیاء الهی و پیشوایان کامل است. : سالم، فرهنگی، دینی، تأثیرگذار و تأثیرگذار که در طول تاریخ با ایثار، جهاد، شهادت و ایثار رسول گرامی اسلام و به رهبری رهبران و رهبران مؤمن آغاز شد. نایبان امام عصر ادامه داد.

ترویج معارف و اخلاق اسلامی در حوزه های علمیه

وی ادامه داد: تاکنون این حرکت سالم، فرهنگی، مذهبی و تأثیرگذار در این عصر به دست ما رسیده است، ورود ما به قرن چهاردهم ورود به کشور ما بود که توسط بیگانگان مورد تهاجم قرار گرفت، آنها سرنوشت کشور ما را تعیین کردند. در شرایط سخت، امام راحیل از حوزه قیام کرد و چهل سال پهلوی اول و پهلوی دوم به روحانیت حمله کردند و از روحانیت دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه خداوند از دل این سختی ها و مشکلاتی که با هجوم روحانیت در سال 42 و آمریکا در سال 42 آغاز شد، حکیم، فقیه، عارف و مفسر آماده کرده است. اسراییل و استبداد داخلی ۱۵ سال این حمله و تجاوزات امام راحیل و یارانش با وجود کثیری که در این مدت زندانی، شکنجه، تبعید و به شهادت رسیدند، صادقانه ادامه یافت.

حجت الاسلام شاهروحی با اشاره به اینکه در گروه ما علمایی هستند که تبعید شده اند و گروه دهم به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند، افزود: و ایران اسلامی انقلابی و شریف داد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی امکان ارتباط حوزه های علمیه را با مردم داخل و خارج از کشور فراهم کرد، گفت: و معارف اهل بیت.

سخنگوی این مقام معظم رهبری در لرستان گفت: حوزه های علمیه در طول تاریخ مرکز خیرات، کانون فضایل و اخلاق اسلامی و منبع معارف و اخلاق اسلامی در بین مردم بوده است.

حجت الاسلام شاهروحی گفت: در این مورد علمای استان لرستان تاکنون با رسالت الهی خود سعی در انجام وظایف خود داشته اند.

نقش موثر لرستان در تامین امنیت کشور

وی با اشاره به اینکه استان امنیت خود را حفظ کرده و نقش پر رنگ و ارزنده ای در ایجاد امنیت در سایر استان ها داشته است، قابل تقدیر است، افزود: امروز همچنان آن حرکت سالم، فرهنگی، مذهبی، فعال، تأثیرگذار و تأثیرگذار را داریم که لازم است. . . ». بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، بر اساس تفسیر، اثبات و پاسخ به شبهات در حال گذار هستیم.

خطیب ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی 13 مدرسه علمیه 13 برادری و 13 مدرسه علمیه خواهران در استان فعال است گفت: یکی از نقاط قوت انقلاب اسلامی است. گروه ها جوانان جهادی، انقلابی و حزب الهی تشکیل شد.

حجت‌الاسلام شاهروحی با بیان اینکه برخی از این گروه‌های جهادی در دورافتاده‌ترین و فقیرترین نقاط استان به فعالیت‌های فرهنگی و فقر می‌پرداختند، افزود: لرستان به‌گونه‌ای که در زمان دشمنی هم مرز با استان‌های مرزی است. بعثی تلفات سنگینی متحمل شد و این استان هم هنگام ورود هواپیماهای دشمن و هم هنگام بازگشت مورد حمله قرار گرفت.

فقط نیمی از خسارت سیل جبران شد

وی گفت: استان ضعیف است و نیاز به توجه ویژه به مسائل اقتصادی دارد، بیش از دو سال است که با 21 وزیر و معاون وزیر دیدار کردم تا وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان را به اطلاع آنها برسانم، برخی از ما این موضوع را داشته ایم. بدون اطلاع، معتقدیم لرستان به دلیل رشد اقتصادی وضعیت خوبی دارد و تورم، بیکاری، عدم رونق مطلوب کسب و کار، این آسیب اجتماعی است که سال ها گریبان این استان را گرفته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: صنایع بزرگ ما یا تعطیل شده اند یا تعطیل، ناتمام، کارگاه های ما در شهرهای صنعتی هم همین طور است.

حجت الاسلام شاهروحی تاکید کرد: سیل بیش از 20 هزار میلیارد تومان به لرستان خسارت وارد کرد.

لرستان نیازمند توجه ویژه قوای سه گانه است نانه این

وی خاطرنشان کرد: لرستان نیازمند توجه ویژه قوای سه گانه است نانه وی افزود: بزرگان و صاحبان نفوذی مانند اعلیحضرت می توانند به این استان کمک کنند یا خواهند کرد، ما نیاز به تغییر جهشی داریم، تغییر به تنهایی گذشته استان ما را جبران نمی کند، بلکه تغییر، جهش است.

سخنگوی مقام معظم رهبری در لرستان با تاکید بر اینکه وام های قطره ای اعطا شده به استان تفاوت چندانی در لرستان ایجاد نمی کند، خاطرنشان کرد: می توان هزاران نفر را در استان مشغول به کار کرد.

حجت الاسلام شاهروحی گفت: یکی از این مولفه ها توجه به مسائل فرهنگی و مذهبی است.

وی گفت: تکمیل ساخت خانه علما، نمازخانه، مساجد و 3 محصول نیمه تمام در استان ضروری است و توجه به مراکز فرهنگی و مذهبی می تواند در تبلیغات فرهنگی و مذهبی استان نقش داشته باشد. .

نماینده ولی فقیه در لرستان از ظرفیت های فراوان لرستان در حوزه آب و خاک گفت. مفیدوی خاطرنشان کرد: آینده منطقه و کشور ما روشن است، زیرا منابع ما بیش از کمبودهای ماست، به یاری خداوند، همکاری، خرد جمعی، وفاق و اتحاد این آینده روشن برای منطقه و کشور ما رقم خواهد خورد. گفت.

دکمه بازگشت به بالا