جامعه و خانواده

قطع دست چپ پلنگ هرمزگان

مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متأسفانه با وجود همه تلاش دامپزشکان ، بازوی چپ پلنگ به دلیل آسیب شدید بافتی و استخوانی قطع شد.

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی ، شهاب الدین منتظمی وی گفت: سه شنبه گذشته (16 دسامبر) ، پس از اطلاع محیط بانان در استان هرمزگان ، نیروهای محیط زیست در استان هرمزگان و دامپزشکی که روز جمعه 19 دسامبر از استان فارس اعزام شد ، پلنگ در دروازه آهنی در بشاگرد استان هرمزگان محبوس شد. برای معالجه دست این حیوان بیهوشی و احیا و همچنین رادیوگرافی و اولین درمان سرمی برای این نوع عمل انجام شد.

وی ادامه داد: پس از معاینه با اشعه ایکس مشخص شد که استخوان شکسته و رباط های دست آسیب دیده است. بنابراین ، دیروز صبح (20 دسامبر) پلنگ مطابق پروتکل های حیات وحش به تهران منتقل و برای ادامه روند درمان به بیمارستان دکتر فتاحیان اعزام شد.

مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش افزود: این پلنگ پس از بررسی اشعه ایکس و توموگرافی متأسفانه با وجود همه تلاش های محیطی و تلاش دامپزشکان باعث ایجاد عفونت و از بین رفتن بافت در اثر نکروز استخوان های بازوی چپ می شود. وی که قادر به جراحی یا ترمیم نبود ، به اتاق عمل منتقل شد و به دلیل از دست دادن بافت عصبی و استخوان ، بازوی وی قطع شد.

به گزارش کانال تلگرامی آژانس حفاظت از محیط زیست ، مدیرکل بخش حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از حیات وحش پاریسان مراقبت شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا