عمومی

قصه «حاج قاسم نمونه» از معلمی تا آشپزی برای امام حسین (ع)

“من نمی دانم چه بگویم!” نمی دانم مصاحبه خوب است یا بد؟ اگر به من اجازه مصاحبه ندهند، تمام حقوقم هدر می رود».

ایسناپلاس _ سهیلا صدیکی: «حاج کاسم نعثان» اینها را می گوید و دقایقی فکر می کند. برای خرید گوجه می رود و شروع به تهیه کباب ناهار می کند: «باید برای چهار هزار زائر ناهار درست کنیم. هر روز همینطور است؛ روزی سه وعده غذا به زائران می دهیم».

آقای اردستانی معروف به «قاسم نصون حاجی» 8 سال است که از ورامین به کربلا آمده و با ارادت به زائران امام حسین (علیه السلام) خدمت می کند. با اینکه استاد آشپزی است، اما هیچ وقت سرآشپز نبوده است: «30 سال مدیر مدرسه بودم و الان 5 سال است که بازنشسته شده ام. ۸ سال پیش از ورامین به کربلا آمدم و برای زائران غذا درست کردم.

آقای اردستانی می گوید: دوستانم به من «حاجی قاسم» می گویند چون 30 سال در حوزه آموزش و پرورش کار کرده ام و مدیر یک مدرسه دولتی شده ام. در دوران مدرسه آشپزی را هم یاد گرفتم. من همیشه دوستانم را مشتاق زیارت کربلا و خادمی دیده ام. شور و شوق آنها مرا مجبور کرد در این راهپیمایی شرکت کنم.

از «قاسم ناتوسین حاجی» می پرسم معلم و مدیر بودن جالب تر است یا خادم بودن؟ بدون لحظه ای درنگ پاسخ می دهد: «بنده. اما باید گفت که معلم هم بود. در طول 30 سال خدمتم هم به مردم خدمت کردم. این هم خادم انسان سازی و فرهنگ و تمدن بود ولی این بنده اصلا قابل مقایسه با او نیست، جنسیتش کاملاً متفاوت است.

داستان «زائر قاسم نسون» از معلمی تا آشپزی برای امام حسین (علیه السلام).

این روزها حتی اگر یک لیوان چای بنوشد، دو دقیقه روی صندلی بنشیند و برای این مصاحبه حرف بزند، لحظه ای «کاسم حاجی نصان» را بیکار نخواهید دید و از این کار احساس رضایت بی اندازه دارد: «من چیزی نمیخواهم؛ من به دنبال چیزی نیستم؛ من فقط می خواهم خدا را راضی کنم. خودشه!”

«قاسم نسون حاجی» به موقع برای خوردن کباب و گوجه فرنگی برمی گردد و تاکید می کند 4000 کیسه غذای زائران به موقع برای ناهار آماده شود.

مسیر نجف به کربلا مملو از نمونه هایی از زائران قاسم است که این روزها منتظر زائران اباعبدالله هستند که بالاخره تا جمعه باید به بن الحرامین برسند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا