عمومی

قرنطینه رویایی و لاکچری – پرتال پارسی

در زمینه مواد مخدر نیز پول سرنوشت افراد را تعیین می کند. پول یک راهنما است و یکی را به گوشه ای از بی خانمان ها می اندازد ، که می خواهد پاک و دیوانه باشد ، خودش را در مار پیچاند و دیگری را به مراکز ترک اعتیاد VIP که هتل کمبودی ندارد ، می فرستد.

به گزارش پرتال پارسی ، این روزنامه جام جم وی نوشت: «آیا می توان به آن ساختمان ها ، طراحی مدرن ، درختان سبز اطراف ساختمان ، آسمان آبی زیر چتر و صندلی های بامبو و شمع های آبدار نگاه کرد؟ چند دقیقه پیش آنها سرد و خنک بودند ، او را با احترام ستایش کردند ، او دیده و ناپدید نشد. سالن های ورزشی مدرن ، استخرهای شنای المپیک آبی ، سونا ، جکوزی ، سالن های بیلیارد ، کافی شاپ ها ، اتاق بازی های رایانه ای و اتاق های مستر با تخت های مرتب و مبلمان خاص وجود دارد. این تصاویر شامل ضرب و شتم ، تهدید به سگ های ولگرد ، سیاه و آبی در زیر کبک ها ، ضرب و شتم و اغوا ، تغذیه و مرگ و برنامه ریزی برای فرار نیست. مانند حادثه اخیر در مرکز ترک اعتیاد شیراز ، این یک اتاق شکنجه است که معتادان نابینا را در استخر یخ فرو می برد ، آنها را با شلنگ می کشد ، روسپی های آبدار به آنها می دهد و ترک های مظلوم را خشمگین می کند. این هیچ ارتباطی با مد و طرد مراکز VIP ندارد.

در این دو تصویر نفس بکشید و داستان پادشاه و گدا را بگویید. همه افراد یک بیماری مشترک دارند ، اما نگرش به آنها مانند تربیت کودک است و با روش جذاب ملکه لانه های آینده متفاوت است.

در زمینه مواد مخدر ، پول سرنوشت افراد را نیز تعیین می کند. پول یک راهنما است و یکی در گوشه خانه بی خانمان مانده است ، که آرزوی پاکی دارد ، بی منطق آنجا را ترک می کند ، خود را در مار می پیچد و دیگری را به مراکز ترک اعتیاد VIP می فرستد ، جایی که هتل کم نیست.

پاکسازی VIP یک بازی شیک برای درمان اعتیاد افراد ثروتمند است. نه کسانی که در خیابان ترسیده اند ، نمی خواهند در خرابه ها بخوابند و چند روز از گرسنگی بکشند و در جستجوی مواد سگ بدوند ، اما بوی خوش عطر و ادکلن های این برند را بگیرند ، برای چند روز در اتاق های سم زدایی سم زدایی کنند ، سپس ادکلن بزنند و اتو کشیده از مرکز بدون به خطر انداختن ثروت یا اعتبار آنها.

حاکم پول در همه حوزه ها و در همه امور انسانی چنین خطوطی را ترسیم می کند ، اما مراکز ترک اعتیاد به مد که اعتراضات و تضمین های زیادی برای خنک شدن دهان دارند ، خصوصاً در بین مردم خط و نشان می کشند. لازم به ذکر است که هزینه هایی که برای مصرف کنندگان مواد مخدر متحمل می شوند قابل توجه است و خدمات هتلی که آنها ارائه می دهند محدود به امکانات هتل است اما درمان آنها متناسب با شرایط آنها است

آنها چه می کنند

مراکز درمان مواد مخدر و اردوگاه های VIP به قدری زیاد است که از آنها تبلیغ می شود و هرکدام می خواهند در سمت دیگر خود بایستند و هرکدام خود را بهترین ، مجهزترین و موثرترین مرکز می نامند.

آنها تغذیه مناسب ، سرگرمی مناسب ، یک اتاق خصوصی راحت ، استخر شنا ، سونا ، جکوزی و انواع بازی ها از کامپیوتر تا بیلیارد ، با کادر پزشکی مجرب (طبق گفته آنها) و شبانه روزی را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. افراد تعطیلات ایده آل و مرفهی را ارائه می دهند.

هر مرکز با مراکز دیگر متفاوت است و نیاز به درمان متفاوتی دارد. یکی درباره سیستم مدل سازی صحبت می کند که ناشناخته است و دیگری معتقد است که درمان اعتیاد بدون ترک مواد مخدر با دیگران متفاوت است. وی همچنین در مورد امکان سفر با اعضای خانواده در طول دوره درمان صحبت می کند و پس از نشان دادن گالری تصاویر خود به متقاضیان ، در مورد یک پرستار منفرد صحبت می کند و به هر بیمار فرصت کافی و دسترسی نامحدود به پزشک ، پرستار و روانپزشک می دهد. شکستگی های سریع و خیلی سریع به نشانه احترام روی سینه قرار می گیرند. برای برخی از مراکز ، صحبت در مورد RD و URD بسیار جنگ طلبانه است و اگر مخفف انگلیسی روش ترک و ترک سریع و فوق سریع با طب سوزنی را مخلوط کرده و آنها را به عنوان بسته های ویژه ارائه دهد ، باعث افزایش گروه کاری می شود.

کاری که مشتری باید انجام دهد

مشتری یک مرکز درمانی ترک اعتیاد لوکس باید انتخاب کرده و ارزیابی کند که کدام مرکز برای وی بیشترین جذابیت را دارد. آسان تر خواهد بود ، حتی اگر محدودیتی در هزینه کردن وجود نداشته باشد. اگر خبرنگار هستید و نگران یک نوجوان 20 ساله معتاد به شیشه و گل و سایر مواردی هستید که می توانید پیش بینی کنید ، کسب اطلاعات در مورد پول مورد نیاز برای خدمات VIP برای این مراکز وام آسان است.

تلفن چند بار زنگ می خورد و پس از قطار یک پیرزن چندین بار سلام می کند و خود را تازه می کند ، که بسیار زیاد است ، جزئیات قیمت های تعطیلات 21 روزه را می گوید: هشت میلیون اتاق برای 4.5 میلیون ، چهار برای شش مردم و 500 هزار اتاق (اگر اگر بگوییم بوفه به هفت میلیون و 200 هزار می رسد) ، و خصوصی و یک اتاق 15 میلیون تومان.

صدای ضعیف و دردناک مادری که پسرش اعتیاد دارد و دیگر نمی خواهد اعتیاد خود را ترک کند ، تماس بعدی را پاسخ می دهد. این مرکز دارای یک روانپزشک است که روزانه دو بار و یک پرستار 24 ساعته به معالجه بیماران می پردازد ، در حالی که روانپزشک خدمات و خدمات روان درمانی و روانشناسی را بدون وقفه ارائه می دهد.

در این مرکز ، ما باید معتادان جوان خود را در بخش دولتی که روزانه 1 میلیون و 200 هزار تومان هزینه دارد ، یا در اتاق های دو و سه تخته که یک میلیون و 350 هزار تومان هزینه دارد ، یا برای مدت دو یا سه هفته تنها بگذاریم. اتاق های اختصاصی و یک نفره برای یک نفر ، یک میلیون و 750 هزار تن در هر شب.

یکی دیگر از مراکز اعتیاد VIP تصحیح می کند که در اولین جمله مکالمه ، این اردوگاه سه دوره 21 روزه 63 روزه را به همان معتاد خیالی جوان اختصاص می دهد ، نه مرکز. اگر این جوان خیالی هر یک از این 21 روز را در اتاق های گروهی بگذراند ، باید شبی سه و نیم میلیون بپردازد ، اما اگر شبی پنج میلیون را در یک اتاق VIP با چهار اتاق خواب بگذراند و اگر تجمل بیشتری می خواهد ، او به یک اتاق خصوصی دست خواهد یافت. ، هر شب می توانید تا هشتاد میلیون مه داشته باشید. همه اینها ، به گفته شخصی که در آن صف قرار دارد و به خاطر خدمات ویژه اش معروف است ، هر روز او به استخر گرم می رود ، با بیلیارد خوش می گذرد و در یک رستوران غذا می خورد.

ترکیب این اعداد مانند این است که فردی با تمام خدمات سطح بالا به مدت 21 روز در یک هتل پنج ستاره کار کند ، یا شاید شخصی که در هتل زندگی می کند ارزان تر از مصرف کننده ای باشد که می خواهد تجملات را ترک کند. البته شک نداریم که مشتریان این مراکز درمانی قشر ثروتمند جامعه هستند و تحصیلات ، عروسی ها و حتی مراسم خاکسپاری آنها با افراد عادی متفاوت است ، بنابراین وابستگی آنها ویژه است. س isال این است: آیا با این همه هزینه و پس از ریختن آب در آسیاب های این مراکز ویژه ، آیا واقعاً می توان وابستگی افراد را ثبت کرد؟

آیا رونق منجر به بهبودی می شود؟

ما این مشکل را پیش روی دو محقق اعتیاد قرار داده ایم که هر دو می گویند صرف هزینه زیاد باعث تسریع در درمان نمی شود و فرد را برای همیشه از اعتیاد نجات نمی دهد. رامین رادفر به ما می گوید که باید خدمات پزشکی و هتل هایی را در زمینه اعتیاد به VIP اختصاص دهیم. از آنجا که نهادهای اجتماعی دارای اولویت با خدمات بهداشتی تخصصی و علمی متفاوت هستند ، حتی اگر اعتقاد داشته باشیم که همه خدمات در هر دو جهت به بیماران ارائه می شود ، دیگر نمی توانیم در مورد افرادی که تحت درمان هستند و به مواد مخدر مراجعه نمی کنند قوانین کلی وضع کنیم. وی توضیح می دهد که دوره های درمانی ماهانه 500000 دلار در جهان اثبات کرده است که نتیجه مثبتی ندارد.

محقق هومن منچی ، که هم با فشار ممتنع بودن و هم با تجمل گرایی در برابر پرهیز مخالف است (زیرا او هر دو را به عنوان حد مجاز پرهیز می داند) ، به ما می گوید که بهبود خدمات هتل و راحتی آن به تنهایی نمی تواند درمان کند. وی البته بر مشارکت پزشک ، روانپزشک و پرستار در معالجه تأکید دارد ، اما معتقد است حتی اگر این خدمات در بهترین حالت ارائه شود ، وقتی به 21 روز محدود شود ، ارزش عملی ندارد. این به دلیل طول عمر اعتیاد است ، خدمات لوکس ترکیه که می توانند به معتادان رنگ و درخشش دهند و ظاهر آنها را در عرض سه هفته بهبود بخشند ، اما مهمترین چیز این است که وضعیت درونی ، عوارض و ویژگی های اعتیاد باید دور نگه داشته شود از مردم

روش های سریع و فوق العاده سریع معمایی هستند

یکی از خدمات ویژه ای که ارائه دهندگان درمان اعتیاد VIP به آن افتخار می کنند ، درمان سریع و فوق سریع است. هر دو محقق ما درباره درمان هشدار می دهند. به گفته رامین رادفر ، مردم دیگر معتاد به فست فود نیستند و اکنون می خواهند فست فود را کنار بگذارند ، اما اگرچه این روش منسوخ شده است ، اما برخی از افراد از آن استفاده می کنند. به گفته وی ، هدف از روش فوق سریع ، بردن دارو به اتاق عمل ، بیهوشی و آزاد سازی بدن از دارو است. به گفته وی ، این اتفاق خودبه خودی در طی فرایند فیزیولوژیکی دو هفته ای رخ می دهد.

هومن منچی حدود 20 سال پیش به دنبال این روش بود ، حتی زمانی که فکر می کردند اگر این ماده به سرعت از بدن فرد معتاد خارج شود ، مشکل اعتیاد حل خواهد شد. با این حال ، این محقق اکنون استدلال می کند که هرچه مدت زمان درمان اعتیاد کوتاه تر باشد ، مشکل بیمار بدتر خواهد شد و برعکس ، مدت زمان درمان بیشتر خواهد بود و رابطه معتاد با گروه درمان قویتر است. بیا بیرون و تمیز باش

فاجعه

گفته می شود روستای دوكوهك شیراز كه شاید سالانه یك بار نام او شنیده نمی شود ، یك كمپ ترک اعتیاد كلات است. طبق معمول ، در چهار دیواری معروف به مراکز درمان مواد مخدر ، گروهی از هولیگان ها و carnabels ، گروهی از معتادان فقیر ، درمانده و حتی ناآگاه به مواد مخدر گرفتار ، مورد ضرب و شتم ، ارعاب ، اکتشاف و گرسنگی قرار می گیرند.

یک فیلم کوتاه از مرکز کلات در دوکوهک شیراز ، نشان می دهد که چند معتاد درمانده مواد مخدر را در استخر یخی انداخته اند ، اگر می خواهند بیرون بیاورند به داخل آب می اندازند و وقتی یخ می زنند بیرون می ریزند. شلنگ ، چک و مشت می کند و آنها را با بدترین کلمات ملاقات می کند.

این نماها جدید نیستند و فقط نام مراکز و نام شهرها و مناطق تغییر کرده است. بعید نیست که اداره بهزیستی استان فارس پس از اکران این فیلم رقت انگیز ، مرکز کلات را تعطیل و کارکنان آن را دستگیر کند. این مراکز که رشد قارچی دارند و تجربه وحشتناکی را تشکیل می دهند باید از بین بروند ، در غیر این صورت دخالت دادستانی فارس در مرگ مشکوک یکی از بیماران این مرکز موضوع جدیدی نیست و در چنین مواردی تکرار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا