عمومی

قدم اول برای تاسیس دانشکده توان‌بخشی خرم‌آباد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استانی: یکی از خواسته های مردم لرستان ایجاد مدرسه توانبخشی است.

اخذ موافقت اصولی برای تاسیس مدرسه توانبخشی

سادیج ندری در آنلاین ماه سال 1400 معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جمع خبرنگاران گفت: با ایجاد مدرسه توانبخشی موافقت کردیم.

وی افزود: موافقت با تاسیس دانشکده فرآیند سختی است و زیرساخت های زیادی را می طلبد، اما مجموعه دانشگاه در این زمینه به هدف خود رسیده و برای ایجاد دانشکده توانبخشی به توافق رسیده ایم. مشاوره برای استقرار فیزیوتراپی به عنوان اولین رشته.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان: «در سال جاری سعی کردیم مجوز مرحله اول پذیرش در این دانشکده را بگیریم، اما نشد. لذا سعی می کنیم در اولین فرصت از دانشجوی رشته فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی لرستان رضایت نامه بگیریم.

13 میلیارد برای ایجاد دانشکده

در همین راستا شورای فیزیوتراپی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با نماینده مردم خرم آباد و چگنی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و همچنین در مجلس شورای اسلامی از دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خرم آباد بازدید کرد و از تخصیص اعتبار در این مدت مطلع شد. بازدید کنید. تأسیس دانشکده توانبخشی خرم آباد.

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی وی در این خصوص در جلسه شورای اسلامی گفت: برای راه اندازی این دانشکده 13 میلیارد تومان وام آموزشی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: فیزیوتراپی یک رشته کاملا تخصصی و کمکی است و نیاز به زیرساخت ها دارد.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی وی در جلسه شورای اسلامی بر لزوم تخصیص تجهیزات در این حوزه تاکید کرد: راه اندازی این میدان نیازمند تجهیزات گران قیمت و فضای کاری قوی است.

ویسکرمی افزود: ایجاد این صنعت و همچنین دانشکده نیازمند حمایت بالینی است.

وی گفت: بخشی از بودجه اختصاص یافته به نمایندگان حوزه آموزش به طور کامل در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است و از این فرصت استفاده خواهیم کرد و گام بزرگ و نخستین را در راه راه اندازی مدرسه توانبخشی برداریم.

لزوم ایجاد زیرساخت برای ایجاد مدرسه توانبخشی

یحیی ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه هیئت برد توجه ویژه ای به توسعه آموزش در مناطق فقیرنشین و همچنین ایجاد نظام فرهنگی و انسان دوستانه داشت. . موضوع ایجاد مدرسه توانبخشی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به تداوم کنترل در این زمینه، گفت: یکسری تعهدات برای راه اندازی این دانشکده به وزارت بهداشت و تعدادی تعهدات به دانشگاه علوم پزشکی استان محول می شود.

وی گفت: امیدواریم هماهنگی های لازم برای ایجاد زیرساخت ها برای ایجاد مدرسه توانبخشی در استان انجام شود.

ابراهیمی گفت: به عنوان نماینده مردم در مجلس قصد داریم در سطح وزرا و همچنین در سطح دانشگاه به این موضوع بپردازیم.

دکمه بازگشت به بالا