عمومی

فوتبال در مشت اینستاگرام – پرتال پارسی

شاید برای یک بار هم که شده از خود بپرسیم آیا فوتبالی که این همه فعالیت اینستاگرامی را مشخص می کند به مقصد مناسبی می رسد؟

به گزارش پرتال پارسی دنیای اقتصاد نوشت: اینستاگرام؛ این پلت فرم مصنوعی عجیب اکنون به مرحله ای از نفوذ رسیده است که می تواند در هر صنعتی هدایت و گاه وظایفی را تعیین کند. قطعا فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست و می توان ادعا کرد که بیش از هر ورزش دیگری تحت تاثیر اینستاگرام و حواشی آن است. با این حال، در دنیایی که میلیون ها نفر در هر ثانیه رفتار شما را تماشا، تحلیل و قضاوت می کنند، فقدان کارایی بی معنی است. اگرچه این تأثیر بیشتر منفی است تا مثبت. چگونه می توان ماهیت تاثیرگذار اینستاگرام را زیر سوال برد در حالی که شخصیت های مختلف نظرات خود را از طریق اینستاگرام بیان می کنند و حتی آپلود یک عکس ساده در این پلت فرم می تواند عناوین زیادی را در رسانه ها ایجاد کند؟

اینستاگرام جایگزین سرمربی استقلال شد و پرسپولیس را خرید!

برای تایید این ادعا که اینستاگرام از دیرباز نقش مهمی در فوتبال و حواشی آن داشته است، لازم نیست راه دوری بروید و اتفاقات تابستان گذشته را تحلیل کنید. وقتی سردار آجورلو مدیرعامل استقلال در کنار سرمربی جدید پرتغالی گفت که قصد دارد نسخه داخلی بیاورد و هواداران نگذاشتند او در فضای مجازی رفتار منفی داشته باشد، این به معنای نفوذ اوست. شبکه اجتماعی بزرگتر از حد معمول است.. وقتی به رضا عنایتی درباره حضور این تیم گفته شد هواداران استقلال چه واکنشی به این ماجرا داشتند. آنها به طرق مختلف التماس می کردند، التماس می کردند و یکی از بهترین گلزنان تاریخ باشگاهشان را تهدید می کردند که این پست را نپذیرد. اینجا بود که اینستاگرام تاثیر خود را گذاشت.

البته در باشگاه رقیب هم همین اتفاق افتاد. فضا زمانی ملتهب شد که شایعاتی مبنی بر تمایل میلاد زکی پور که در استقلال بازی می کرد، قرمزپوش شد. یکی از کاربردهای اینستاگرام این بود که ویدیوهای قدیمی از قرائت زکی پور برای پرسپولیسی ها پخش شود. آنها با استناد به اتفاقات گذشته نسبت به حضور مدافع گل گهر در تیمشان موضع گرفتند. حتی آرشیو عکس های قدیمی با پیراهن استقلال نیز کافی نبود و مدیران پرسپولیس تحت فشار فضای مجازی برای خرید این بازیکن محدودیت ایجاد کردند. او همچنین چند عکس از آرشیو خود بیرون کشید تا نشان دهد که هنوز استقلالی است و نمی‌خواهد این موضوع را کوتاه نگه دارد!

برای فرصت طلبان

اینستاگرام همانطور که می تواند خواسته اکثریت هواداران فوتبال را برآورده کند، می تواند زمین بازی کسانی باشد که از آب گل آلود ماهی می گیرند. به عنوان مثال، اگر فضای فضای مجازی با بازیکن مطابقت نداشته باشد، می تواند بازیکن مذکور را کاملا منحرف کند. در فصول اخیر نمونه های زیادی از این دست بوده است و برخی بازیکنان در پاکت یادداشت کرده اند که مثلاً منافع مالی فلان صفحه را تامین نکرده اند و همین موضوع باعث مخالفت شدید در فضای مجازی شده است. . آنها. در روزهایی که بیشتر مردم زمان زیادی را در اینستاگرام سپری می‌کنند، ایجاد موج و همراهی طرفداران فوتبال کار چندان سختی نیست. به خصوص اگر از یک پایگاه داده مجازی قدرتمند بهره مند باشید. مردم اتفاقات فوتبال را با دقت دنبال می کنند، اما گاهی خواسته یا ناخواسته در موج تخریب یا اغوای شخصیت های مختلف گرفتار می شوند، شاید اگر با دقت به ماجرا نگاه کنند، آن راه را نروند. شاید برای یک بار هم که شده از خود بپرسیم آیا فوتبالی که این همه فعالیت اینستاگرامی را مشخص می کند به مقصد مناسبی می رسد؟ البته، مانند همه جا، حفظ “اندازه” مهم است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا