عمومی

فوتبال خود ما هستیم – پرتال پارسی

تماشای مصاحبه امیرحسین صادقی و توهین به مربی نساجی واقعیتی برگرفته از دنیای ذهنی ستاره های بازنشسته فوتبال ماست.

به گزارش پرتال پارسی، در یادداشتی تمرین سوم پژمان رهبر می‌نویسد: «علی‌رغم صداهایی که قبلاً در جدال پس از فینال بین دو عضو باشگاه آلومینیوم و نساجی شنیده‌ایم، کارنامه عالی بازیگری صادقی محمد نوازی و مقایسه او با گذشته الهام‌بخش است. . صادقی البته بازیکن سرشناس و درجه یک هم بود و سال ها حضور درخشانی در استقلال و تیم ملی داشت.

اما نتیجه نهایی (مثلا) آرزوی یک بازیکن مشهور اما بازنشسته است که دوران فوتبالش به نوعی به پایان رسیده است. محمد نوازی اگرچه در برخی پست ها به عنوان مربی نیز فعالیت داشته است، اما این رشته مانند دوران بازیگری نیست که تنها با توانایی، قدرت و استعداد ذاتی خود بتواند با توپ بالا بیاید.

مربیگری نوع جدیدی از فوتبال است که به مهارت های بازیگری محدود نمی شود. در حالی که نفس کشیدن در این فضا می تواند از شما مربی خوبی بسازد، اما این رشته متفاوت است، بنابراین وقتی صحبت از مربیان می شود، رکوردهای قدیمی و صادقانه بگویم، رابون های سمت راست باید بایگانی شوند. چون موضوع تغییر کرده و به حوزه جدیدی رفته است.

ساکت الهامی که در سه سال دو جام را به دست آورد، سال گذشته “نساجی” را از رکود نجات داد و خود را در مربیگری ثابت کرد، نزدیک به بیست سال به عنوان مربی فعالیت کرد. امید به حرکت رو به جلو چیست و چه چالش هایی وجود دارد. پس از کمک به کریمی و حجازی و صمد و پس از تمرین در اتکا و کاوه برای یک عمر ایمان. یک روز محمدرضا زنوزی قصد دارد دستیار رسول خطیب در ماشین را سرمربی یک تراکتور کند. هرچند تصمیم برای صعود به جام حذفی و کسب سهمیه برای تیم ورشکسته دنیزلی غیرقابل برگشت به نظر می رسید اما برای اولین بار به عنوان سرمربی انتخاب شد و انتظار طولانی و آزاردهنده اش به پایان رسید.

این بدان معنا نیست که یک مربی موفق در شغل جدید خود قادر به رقابت با بازیکنان بازنشسته نخواهد بود، حتی اگر به توپ ضربه نزند. البته سابقه صداقت و میهمان نوازی و امثال آن قابل توجه است اما نه تبدیل شدن به باشگاه ناشنوایان و مهاجمان که اکنون جایگاه برجسته و چشمگیری دارد.

این البته فقط به الهام خلاصه نمی شود و بارها گفته شده است که مربیانی که سابقه باشگاهی ندارند با این چوب نوازش می کنند. از مجید جلالی و باچمن فوتن گرفته تا خیلی ها در لیگ امسال. کار خوب و موفقیت را نباید از فوتبالیست های سابق از دست داد، پس زمان آن فرا می رسد که گذشته را به یاد بیاوریم که شما چه کسی بودید، ما …

طبق معمول، آنها همچنان به دنبال اولین موضوعات هستند و نور را روی خود می چرخانند، اما چون خاطرات کمی دارند، می توانند روی افراد دیگر تمرکز کنند.

خیلی وقت بود می خواستم در موردش بنویسم اما هنوز هم ویدیوی عجیبی از امیرحسین صادقی است که البته تعجب نکردم. در اروپا پدیده ساکی یا ساری را می توان آنقدر بی احترامی دانست که بردشان دو چندان شود. این جمله بر اساس حسادت به دلیل یک موقعیت کمی توهین آمیز است. به گفته بازنشستگان محبوب فوتبال: ما فوتبال خودمان هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا