جامعه و خانواده

فعالیت ۵ هزار آشپزخانه پویش اطعام حسینی(ع) در ایام محرم و صفر

رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه 5000 سفره خانه در طرح توزیع آذوقه حسینی در ماه های محرم و صفر فعال بودند، گفت: پیش بینی می شود در این ستاد بیش از 20 میلیون غذای گرم بین نیازمندان توزیع شود. .

به گزارش پرتال پارسی، سید مرتضی بختیاری با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در مراسم افتتاحیه آشپزخانه طرح غذای حسینی (علیه السلام) و مرکز خیریه حامیان سیدالشهد (علیه السلام) در حسینیه گفت: خلق و خوی مردم ایران و فقیر و غنی در ماه های محرم و صفر متفاوت است. سر سفره امام حسین (علیه السلام) هستند.

وی افزود: خیرین و مردم خیری که در طرح اطعام حسینی شرکت می کنند در پیشگاه خداوند عزیز هستند چرا که خانواده های نیازمند این روزها در سایه اطعام احساس آرامش می کنند.

وی اجرای این کمپین در ماه های محرم و صفر را مایه خیر و برکت دانست و گفت: در ده روز استان ها، مردم و مراکز خیریه نیز قول دادند که هفت میلیون وعده غذای گرم برای سلامتی امام زمان (عج) بدهند. . عمل.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: این فعالیت ها توسط مراکز نیکوکاری انجام می شود و همراهی و تجربه دادن به مردم بر عهده کمیته امداد است.

بختیاری تصریح کرد: طرح اطعام حسینی امسال بیش از پنج هزار غذاخوری با حضور نیروهای جهادی و داوطلبان را در بر می گیرد.

وی گفت: برآورد اولیه ما توزیع 20 میلیون وعده غذای گرم در ایام محرم و صفر است، اما با توجه به تجربه سال های گذشته پیش بینی می کنیم میزان غذای توزیع شده بین نیازمندان بسیار بیشتر از گذشته باشد. این مقدار”.

همچنین مدیرکل کمیته امداد استان تهران از بهره برداری از 157 آشپزخانه حسینی در استان تهران خبر داد: پیش بینی می شود این تعداد به 500 آشپزخانه افزایش یابد.

سیدابوالفضل پرپانچی مدیرکل کمیته امداد منطقه ای استان تهران در این مراسم گفت: سال گذشته 305 میلیارد تومان در قالب کمپین سراسری اطعام احسان حسینی بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: با حمایت کمیته امداد استان تهران، مشمولان و سایر نیازمندان معرفی شده توسط مراکز خیریه از غذای رایگان بهره مند شدند.

وی گفت: اکنون هزاران مرکز نیکوکاری با شعار رسیدگی به کار مردم در استان تهران فعالیت می کنند.

پرپانچی حسینی از افزایش سفره خانه ها خبر داد: در حال حاضر 157 مرکز پذیرایی و سفره خانه در استان تهران وجود دارد که پیش بینی می شود این تعداد به 500 سفره خانه افزایش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، در سال گذشته 7 میلیون و 437 هزار و 130 پرس غذای گرم، 231 هزار و 914 سبد کالا و 391 هزار و 830 بسته بهداشتی در قالب طرح اطعام و احسان حسینی در تهران بین نیازمندان توزیع شد. استان .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا