جامعه و خانواده

فریب رنگ آبی شهرها را نخوریم/ تجمعات شب یلدا زمینه ساز پیک بعدی نشود

پرتال پارسی/ گلستان فرماندار گلستان بر پرهیز از تجمع در شب یلدا تاکید کرد.

علی محمد زنگنه در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در استان گلستان به خبرنگاران گفت: بیش از 2 میلیون و 417 هزار دوز واکسن در استان گلستان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه 39 هزار نفر از اهالی گلستان دوز سوم و خاطره‌انگیز را تزریق کرده‌اند، گفت: خوشبختانه همه شهرستان‌های استان شرایط آب کرونا دارند، اما البته باید مراقب باشیم که فریب این شرایط آبی را نخوریم.

فرماندار گلستان با تاکید بر پرهیز از برگزاری مراسم تاج گذاری در میان خانواده های محترم در شب یلدا، گفت: این مجالس شاید برای ما لذتی گذرا داشته باشد، اما می تواند با تاجی جدید راه را به سوی قله ای جدید باز کند. جهت و سرعت شیوع بالا.

زنگنه با بیان اینکه 203 بیمار کرون در بیمارستان های استان بستری شدند، گفت: از این تعداد 45 نفر در بخش مراقبت های ویژه و 18 نفر تحت تهویه بودند. در 24 ساعت گذشته تنها یک مورد فوتی در کشور به ثبت رسیده است. استان».

وی بر تکمیل هر چه سریعتر واکسیناسیون اتباع خارجی و عشایر تاکید کرد: پروتکل های بهداشتی می تواند برای جامعه بی خطر باشد.

وی با اشاره به تلاش شهید سلیمانی فرماندار گلستان برای افزایش واکسیناسیون، به‌روزرسانی پروتکل‌ها و تقویت طرح جامعه برای ارائه اطلاعات مرتبط برای تقویت ایمنی گفت: در حال حاضر 180 هزار نفر دوز اول را دریافت کرده‌اند. واکسن های دوز دوم به آنها ارجاع داده نمی شود و به دلیل در دسترس بودن پایگاه داده آنها باید آمار بر اساس شهر شمارش شود و آنها را تشویق به تزریق کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا