عمومی

فرهنگ شهادت زیرساخت و خمیرمایه اعتقاد و آرمان ما است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، آیت الله علی خاتمی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت یک سالگی شهادت زائر قاسم سلیمانی:

وی گفت: پاسداران به پیکر مطهر شهدا حمله کردند و اجازه دفن کامل شهدا را ندادند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه مدرسه شهید سلیمانی از ابعاد مختلف که رهبر معظم انقلاب از آن نام برده اند ، باید موضوع معرفی آن به مردم ، به ویژه جوانان باشد ، گفت: ابعاد فرهنگی و پایدار آن باید موضوع و مضمون آثار باشد.

خاتمی تأکید کرد که دشمن اجساد آنها را در یازدهم محرم دفن کرد و راه زندانیان را از کشتارگاه تا کوفه مسدود کرد.

وی گفت: “وقتی زندانیان را از خانه بیرون می بردند و همسران ، مادران و فرزندان شهدا هر كدام از بستگان خود محافظت می كردند ، حضرت زینب و ام كلثوم (ره) به آنها موش می دادند.”

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: امام سجاد (علیه السلام) در آن لحظه بی تاب بود و گریه می کرد و حضرت زینب (سلام الله علیها) فریاد می زد که چرا گریه می کند و امام (سلام الله علیه) فرمود دشمن او را کشته است. گفت که چگونه من هنگام کشته شدن گریه نمی کنم. او ما را به خاک سپرد ، اما اجازه نداد که شهدای خود را به خاک بسپاریم.

خاتمی گفت امروز برگزار شد 1400 یک سال پس از آن حادثه ، حرم مطهر امام حسین (ع) و شهدای کربلا روز به روز تزئین و منور شد و افزود که “امروز دیگر هیچ اثری از کسانی که به سمت شهدای کربلا اسب پرتاب کردند ، نیست”.

وی با بیان اینکه امروز کربلا زمینه سازی برای عدالت مهدوی را فراهم می کند ، افزود: فقط در اربعین بیش از 20 میلیون نفر زندگی می کنند.

سخنگوی مقام معظم رهبری در استان زنجان با برکت شهادت سردار سلیمانی ، افزود: اولین تشویق صورت جنایتکاران موجی در مراسم تشییع پیکرهای شهیدان سلیمانی و ابومهدی در عراق و ایران بود.

خاتمی یادآوری کرد که مرحله دوم تشویق حمله به پایگاه نظامی عین الاسد بود و سومین مرحله تشویق تصویب قانونی بود که ایالات متحده را از منطقه اخراج می کند.

وی یکی دیگر از فواید شهادت شهید سلیمانی را مدرسه شدن شهادت خود دانست که گفت: مدرسه حاجی قاسم ، شهید و امام حسین (ع) معرفی شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان: متولیان ستاد گرامیداشت سالروز شهید سلیمانی باید به ویژگی ها و جنبه های مهم این شهید از جمله مدیر ، نبوغ ، شجاعت ، اخلاص ، خرد و مراقبت همراه با مسائل عاطفی توجه کنند.

دکمه بازگشت به بالا