جامعه و خانواده

فراسیون گیاهی برای پاکسازی بدن

پرتال پارسی/لرستان یک فوق تخصص گیاهان دارویی با اشاره به اینکه پوست گیاه فرازیون گرم و خشک و گاهی متوسط ​​است، خاطرنشان کرد: فرازیون ترشحات مختلف بدن به ویژه بلغم را از بدن دفع می کند.

مینو طالبی در گفت وگو با خبرنگار پرتال پارسی، اظهار کرد: گیاه “فرازیون” یکی از منحصربفردترین گیاهان دارویی بومی در مناطق مختلف ایران است که برای درمان بسیاری از بیماری ها به ویژه مشکلات مربوط به زنان و ناباروری به ویژه کیست ها مورد استفاده قرار گرفته است. تخمدان و تخمدان پلی کیستیک را بهبود می بخشد و می تواند برای تقویت رحم زنان در دوران بارداری و بلوغ تخمک موثر باشد.

وی ادامه داد: از دیگر خواص مهم این گیاه می توان به تقویت ریه ها، رفع سرماخوردگی و احتقان و رفع ناراحتی هایی مانند تنگی نفس و آسم اشاره کرد.

طالبی ادامه داد: کاهش کلسترول و قند خون با محافظت از عروق و پیشگیری از تصلب شرایین و مصرف منظم عصاره های گیاهی ممکن است در کاهش خطر سکته قلبی و مغزی ناشی از کلسترول بالا موثر باشد.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی می گوید: توانایی این گیاه در تولید عرق، بدن را از سموم پاکسازی می کند و املاح، آب، چربی های اضافی و مواد خطرناک را از بدن دفع می کند.
وی بیان کرد: تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش دردهای قاعدگی و اسپاسم عصبی از دیگر خواص مهم این گیاه است.

طالبی: «از دیگر نام های گیاه فارسی می توان به افنان سر، شنار، فارسی آبز، گندانا کوهی، صوف العریض، علقمه، فراسیم، شور، الکلب حشیش و شفر اشاره کرد.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی با اشاره به اینکه گیاه فرازیا در برخی موارد متوسط ​​دارای طبیعت گرم و خشک بر روی پوست است، گفت: فرازیون ترشحات مختلف بدن به ویژه بلغم را دفع می کند و در تب نیز نقش موثر و مفیدی دارد. . زنان باردار یا شیرده به پاکسازی بدن زنان و تنظیم چرخه قاعدگی آنها کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه فراسیون تنظیم کننده هورمون های زنانه است و می توان گفت ترشحات مخاطی را تصفیه و رقیق و تقویت می کند، تصریح کرد: به گفته بوعلی سینا، فراسیون رحم و تخمدان ها را از کیست ها و عفونت ها پاک می کند. گیاه خانواده نعنایی و کمی تند است.

طالبی ادامه داد: عرق آن ضد التهاب و تسکین درد است و تأثیرات زیادی بر دستگاه تناسلی زنان و مردان، پاکسازی ترشحات رحم، تسهیل زایمان، کاهش ترشحات واژن و تنظیم قاعدگی دارد.

این کارشناس ارشد گیاهان دارویی افزود: پوست گیاه فراسیون توده خوش خیم غدد پستانی را از بین می برد و از ایجاد و تشکیل توده های خوش خیم لیپومایی در بدن و کبد چرب جلوگیری می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا