استان ها

/عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور پردیسان- ورجان آغاز شد

پرتال پارسی/ شن و ماسه مدیرکل راه و شهرسازی استان کوم با بیان اینکه همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه (س)، فرماندار کوم و نمایندگان مردم کوم در جلسه شورای اسلامی شهر کوم حضور یافتند، گفت: در جلسه شورای اسلامی شهر کوم حضور یافتند. توسعه و چهار ضلعی شدن محور پریدیسان – ورجان آغاز شد.

به گزارش پرتال پارسی، محمد صادقی گفت: محور جدید بزرگراه کوم – کهک از تپه سلام جاده اراک آغاز و از رودخانه و پردی عبور کرده و به روستاهای ورجان، کهک و دستگرد ختم می شود.

وی طول بزرگراه جدید کوم – کهک را 28 کیلومتر اعلام کرد و افزود: در فاز اول این پروژه قطعه 13 کیلومتری قطعه پردی – ورجان با توجه به اولویت مسیر به چهار خطه می شود. جلسه مشورتی به تعویق افتاد.

وی گفت: با توجه به تردد و ازدحام محور پردی-ورجان و هزینه های جانی و مالی مردم، چهار قطعه از این قسمت از محور جدید را در اولویت قرار داده ایم.

صادقی گفت: پس از تبدیل کهک به شهرستان و با توجه به اینکه این بخش از استان کوم منطقه هدف گردشگری است، تامین زیرساخت های حمل و نقل، جاده ها، دسترسی و سهولت تردد و ایمنی آن بر عهده گرفته شده است. دفتر مرکزی دفتر مرکزی.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی منطقه کوم، تعریض و تعریض چهارخطه محور پردی – ورجان یکی از مهمترین درخواست ها و وظایف استان در دوازده سال گذشته بوده و اجرای آن همواره بوده است. با هم بودن. از طریق مسائلی مانند تامین مالی.

صدیقی گفت: خوشبختانه این طرح در سفر رئیس جمهور به استان مطرح و با نظارت فرماندار کوم در مصوبات استانی این سفر قرار گرفت و اعتبارات لازم برای آن تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه کل وام بزرگراه کوم – کهک 600 میلیارد تومان برآورد شده است، تصریح کرد: وام فاز اول این پروژه شامل 13 کیلومتر از پردی تا میدان ورجان حدود 200 میلیارد تومان برآورد شده است.

صادقی افزود: وام این پروژه با موافقت وزیر راه و شهرسازی و وزارت نفت صادر شد و قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار پروژه معرفی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی منطقه کوم در خاتمه مدت اجرای پروژه را بر اساس قرارداد 18 ماه عنوان کرد.

لازم به ذکر است مسیر فعلی پردیسان – ورجان به عنوان مسیر و مسیر معکوس ورژن – پردیسان به موازات محور جدید احداث می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا