جامعه و خانواده

علائم جدید کرونا / خوددرمانی ممنوع

مدیر بیمارستان شهدا تجریش با تشریح علائم جدید تشخیص داده شده در بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا ، از پایان ظرفیت اختصاص یافته به این بیماران در بیمارستان خبر داد و گفت: عدم رعایت دستورالعمل های پزشکی و فاصله جسمی ، به همراه خستگی و خستگی پرسنل؛ سیستم مراقبت های بهداشتی برای پاسخگویی به موج بعدی بیماران با بحران ها و چالش های پیچیده ای روبرو است.

در مصاحبه با پرتال پارسی ، دکتر رضا جلیلی هوشنود ، عضو اقدامات ضد تاجگذاری در تهران ، وی با اشاره به افزایش تعداد بیماریهای قلبی و مرگ و میر در ماه های اخیر ، گفت: در حال حاضر اکثر بیمارستان ها کاملاً درگیر این بیماری هستند و حداکثر خدمات را ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 100 بیمار کرونری در بیمارستان شهر تاجریتز بستری هستند ، اظهار داشت: البته این بیمارستان بیماران ویروس کرونا و غیر ویروس کرونا را می پذیرد و بیماران کرونری نیز سه برابر بیشتر از افراد به دنبال مراقبت جراحی هستند. در حال حاضر هر روز 15 تا 20 بیمار ویروس کرونا و متخصص مغز و اعصاب ، متخصص زنان ، ارتوپد ، ارولوژی ، بیماران سرطانی و غیره در بیمارستان بستری می شوند. از جمله بیماران غیر ویروس کرونا.

توانایی بیمارستان در بستری در بیماران ویروس کرونا را کامل کنید

به گفته وی ، ظرفیت بیماران کرونری در بیمارستان شهری تاجریتز به اتمام رسیده است ، وی اظهار داشت: البته اقدامات اولیه برای مددجویان انجام خواهد شد و در صورت لزوم به سایر مراکز درمانی اعزام می شوند.

علائم جدید عروق ویروس کرونا

وی با اشاره به برخی از علائم اخیر عروق ویروس کرونا گفت: علائم دستگاه گوارش مانند اسهال ، خس خس سینه ، سکته مغزی ، عفونت نخاعی و خستگی و درد شدید بدن برخی از علائم اخیر عروق ویروس کرونا است.

هشدار درباره عواقب تظاهرات

هشنود در ادامه در مورد عواقب جلسات در صورت تشدید تاج گذاری هشدار داد و خاطرنشان کرد: عدم رعایت هر مجموعه و اقدامات جسمی در شرایط فعلی بسیار مضر خواهد بود. هفته بعد مشاهده می شود ، بنابراین اگر امتحانات ملی و تجمعات مانند مراسم های محرم و عزاداری محدود و کنترل نشوند ، سقوط همزمان با یک موج قوی خواهد بود ، با افزایش شیوع بیماری یعنی شروع آنفولانزا. ما با بیماران وحشتناک روبرو هستیم.

این بحران موج بعدی تاج را به وجود می آورد

وی ادامه داد: این موضوع با خستگی و فرسودگی پرسنل پزشکی و پیچیدگی هایی که سیستم بهداشت و درمان با آن پاسخ می دهد ، موج بعدی بحران و بیماری را علاوه بر این که به ظرفیت تخت های بیمارستانی پاسخ می دهد ، پیچیده است.

انتقال خوشه های بیماری به خوشه ها

وی اظهار داشت: برای کنترل شیوع بیماری امکان برگزاری جلسات امکان پذیر نیست ، حضور ناقل در جلسات منجر به شیوع خوشه های بیماری شد و این مشکل منجر به افزایش چشمگیر ناتوانی در شناسایی ناقلهای بدون علامت شد. پاییز زمان بسیار سختی است.

وی گفت: امتناع از حضور در جلسات در مختل کردن شیوع بیماری بسیار مؤثر است و گفت: “اگر جلسات محدود و بدون کنترل باشد ، تعداد بیماران چندین بار افزایش می یابد ، پاسخ به کادر پزشکی امکان پذیر نخواهد بود و این باعث می شود تعداد مرگ و میرها بیشتر شود.”

بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب نباید به خودی خود درمان شوند

وی گفت: “اخیراً ، بیشتر بیماران ویروس کرونا در وضعیت بحرانی قرار دارند.” وی ادامه داد: “مراجعه به مراکز پزشکی ، مراجعه به کلینیک ها و خانه بودن و ترس از خوددرمانی یکی از دلایل این امر است.” به همین دلیل ، آنها فقط در شرایطی که وضعیت نامناسبی دارند به بیمارستان می روند و علائم شدیدی مانند هیپوکسی شدید ، تب و تنگی نفس دارند.

وی با بیان اینکه بیماران به شما توصیه می شد در صورت بروز هرگونه علائم بیماری ، به پزشک توصیه کنند که در صورت بروز علائم بیماری ، به پزشک مراجعه کنند ، گفت: کوید 19 یک بیماری ویروسی است که علائم آن از تب خفیف گرفته تا سرفه و تنگی نفس است. علائم شایع و نادر مانند مشکلات گوارشی و عصبی متفاوت است. بنابراین توصیه ما این است که بیماران ، حتی اگر علائم خفیفی دارند ، برای مشاوره در مورد درمان و مداوم مداوم و پیشگیری از وقایع حاد و غیرقابل برگشت به بیمارستانها و مراکز درمانی مراجعه کنند.

هشدار درباره عواقب عدم اجازه ادامه بیماران غیر ویروس کرونا

مدیر بیمارستان شهدا تجریش خاطرنشان کرد: بیماران غیر ویروس کرونا برای شروع یا دریافت درمان باید به بیمارستانها و مراکز درمانی مراجعه کنند و از ترس تاج گذاری نباید معالجه را به تأخیر بیندازند. گزارش به سایر بیماران غیر ویروس کرونا. بنابراین ، کلیه مراکز پزشکی از اصل تفکیک کلیه بخش های بیماران مبتلا به عروق ویروس کرونا و غیر ویروس کرونا پیروی می کنند ، اما متأسفانه اشتباه است که بگوییم یکی بیمارستان ویروس کرونا است و دیگری ویروس کرونا نیست.

تفکیک بخش های ویروس کرونا و غیر ویروس کرونا بیمارستان ها

به گفته هوشنود ، کلیه بخش ها ، اتاق های عمل ، اتاق های اورژانس ، رادیولوژی ، توموگرافی کامپیوتری ، آزمایشگاه ها و حتی آسانسور برای بیماران ویروس کرونا و غیر ویروس کرونا رزرو شده است و افراد بدون نگرانی از عفونت قابل درمان هستند: متأسفانه برخی از بیماران از بیماری قلبی عروق ویروس کرونا رنج می برند. برای شروع یا ادامه درمان از ترس به مراکز پزشکی مراجعه نکنید و تأخیر و تأخیر در برخی بیماری ها منجر به عواقب جبران ناپذیری می شود که در بعضی موارد شایع تر از بیماری عروق ویروس کرونا قلب است.

افزایش عوارض کارمندان بهداشت در ماه های اخیر

در خاتمه ، مدیر بیمارستان شهری تجریش در آخرین دور از موج ، گروهی از کارکنان بیمارستان را آلوده کرد که نسبت به موج اول افزایش چشمگیری نشان داد: “خستگی ، خستگی و استرس کادر پزشکی در این زمینه بی اثر است.” البته در مجموع 180 پرسنل بیمارستان آلوده شده اند که کمتر از 60 در موج اول بوده اند و بیشتر درگیری ها در موج دوم ، خوشبختانه همه آنها اخراج شده اند یا تحت درمان قرار می گیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا