عمومی

عربستان؛اهرم تازه آمریکایی‌ها برای امتیازگیری از ایران

بنابراین ، غنی سازی کاهش می یابد و تولید اورانیوم غنی شده کاهش می یابد. تحت این سیاست ، هر بهانه ای باید به یک مزیت تبدیل شود. به عنوان مثال ، استدلال ها در این زمینه به شرح زیر است: ایران باید به تعهدات کامل خود در قبال شورای امنیت سازمان ملل برگردد و سپس ایالات متحده باید به آن بازگردد. بازگشت ایران به برجام باید بررسی شود تا ایالات متحده به آن برگردد. کشورهای منطقه باید در گفتگوهای هسته ای جدید شرکت کنند. مراحل زیر را نیز باید در برجام در نظر گرفت.

برای آمریکایی ها ، این شرایط باید به ابزاری برای فشار بر ایران تبدیل شود. نه تنها به این دلیل که ایران به تعهدات خود در قبال شورای امنیت سازمان ملل عمل کرده است ، بلکه به این دلیل که جمهوری اسلامی ایران آماده مذاکره درباره سایر موضوعات حساس در شورای امنیت پس از برجام است. در همین حال ، ممکن است شرکت کشورهای عربی در مذاکرات برجامی برای آمریکایی ها مهم نباشد ، اما دریافت منافع از ایران برای آنها مهم است. ایالات متحده از ایران می خواهد که تعهدات خود در قبال شورای امنیت سازمان ملل را به طور کامل انجام دهد ، زیرا به دلیل خروج واشنگتن برای اولین بار از مذاکرات ، از گناه خود در این موضوع کاملاً آگاه است. اما هنگامی که آنها درخواست را به ایران ارسال کردند و سپس آن را تحمل کردند ، می تواند بهانه ای برای گرفتن امتیاز از ایران باشد. به همین دلیل است که ما همین الان شاهد حرکت آمریکایی ها در آن جهت هستیم.

مشارکت عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی در مذاکرات اخیر ایالات متحده و اروپا با توجه به اینکه آنها توافق کرده اند عربستان سعودی را به مقصد ایران ترک کنند تا بتوانند از ایران منافع بگیرند ، مهم خواهد بود. .

از طرف دیگر باید در نظر داشت که ایران یک فرصت بسیار مهم و ارزشمند برای ایالات متحده است و آنها برای جلوگیری از این فرصت همه تلاش خود را انجام خواهند داد. واشنگتن ممکن است در این مسیر تجارت کند ، اما اراده سیاسی آنها بازگشت به برجام ، اجرای آن ، بهبود روابط بین تهران و واشنگتن و گام برداشتن برای حل اختلافات دیگر است. بنابراین ، من فکر می کنم اگر ایالات متحده آمادگی برداشتن گام های بعدی با ایران را داشته باشد ، به دنبال بازگشت به توافق هسته ای با ایران است. اگر فقط به توافق هسته ای نگاه کنیم ، آمریکایی ها احساس می کنند که ایران در آستانه جنگ هسته ای است و تمام تلاش خود را می کنند تا مانع ابتکار عمل ایران شوند.

310311

دکمه بازگشت به بالا