عمومی

طرح «پیش‌فروش نفت» راهگشاست – پرتال پارسی

وقتی مقامات و تا حدودی مردم ایران احساساتی ، عاطفی و خود رأی دهند ، به نظر نمی رسد که این کشور دارای توسعه پایدار باشد. به وزیر سمات نگاه کنید تا مطمئن شوید که ما هنوز ملتی بالغ نیستیم.

این جنجال در حالی پیش می آید که ایالات متحده تحریم تسلیحاتی جدیدی را علیه ایران اتخاذ می کند و شورای همکاری خلیج فارس (GCC) ایالات متحده را واگذار می کند. وی گفت: “اسرائیل در حال امضای توافق نامه صلح است و سایر کشورهای منطقه در آینده نزدیک به آن ملحق می شوند.” “این توافق می تواند روابط تجاری بین ایران و امارات را مختل کند و با وجود این پیشنهاد ، می تواند آسیب بزرگی به کشور وارد کند.”برنامه ریزی صلح هرمز“از طرف ایران ، ما شاهد توافق بین اعراب در خلیج فارس و دشمنان ایران هستیم که می تواند به محاصره ایرانی منجر شود. سخنگوی رژیم صهیونیستی ، دیوید کوهن اخیراً نوشت: “ایران با یک ماه دشوار و استرس زا روبرو است.” وقایع لبنان ، بیروت ، امارات متحده عربی – صلح اسرائیل ، شورای امنیت ایالات متحده و قطع صادرات بنزین ایران به ونزوئلا بخشی از این طرح است ، اما ما درگیر درگیری ها و اختلافات کشور هستیم و هیچ ایده و یا برنامه ای برای رضایت نداریم.
اما اگر طرح “پیش فروش” به درستی اجرا شود و منابع آن برای تکمیل پروژه های نفت و گاز استفاده شود ، می تواند راهی برای کشور و مردم باشد ، اما به دلیل کمبود جزئیات اعلام شده از سوی دولت ، این طرح دو طرفه و متخصص تر است. . وی آماده دفاع از آن است در دولت فعلی فقط رئیس جمهور و آقای واعظی از این ایده حمایت کردند ، وزیران نفت و اقتصاد از ژنرال راضی بودند ، بانک مرکزی موضع نگرفت و کارشناسان نفت تصمیم به سکوت گرفتند.

با این حال ، من کاملاً از این طرح حمایت کردم و موضع خود را روشن کردم ، در رابطه با آن چندین بار توییت کردم و سه بحث رادیویی با اعضای پارلمان و کارشناسان بورس برگزار کردم. من همچنین با خبرگزاری رادیو و تلویزیون و تلویزیون اینترنتی صنعت نفت صحبت کردم تا سعی کنم به انتقادات این پروژه پاسخ دهم.
منتقدان:
1- از فروش درآمد و بدهی های آینده به دولت جدید
2- کاهش صادرات به دلیل بدهی های جاری در دولت جدید
3- تهدید به ادامه تحریم ها و عدم امکان فروش نفت و تقاضای پرداخت های جمعیتی از صندوق توسعه ملی
4- عدم صرفه جویی در منابع دریافتی در پروژه های عمرانی و استفاده از آن برای رفع کسری بودجه دولت
5- لزوم دولت برای ارائه لایحه به مجلس و تصویب جزئیات آن در مجلس
من به این شرایط پاسخ داده ام و در کانال روزانه من موجود است و جواب هایی را نمی گویم که مانع از تدوین بیشتر شود ، اما امیدوارم که این طرح با رضایت سه قشر کشور اجرا شود و عواقب آن پر از خیر و نعمت خواهد بود.

این رویداد مهم دیگر این هفته اتفاق افتاد.
اول ، عدم حضور رئیس جمهور از پارلمان و دلایل انتخاب وی در دولت
دوم ، حق وتو تصمیم مجلس برای تعویق امتحان ورودی ریاست جمهوری
سوم ، رأی منفی کرمان و خراسان در رابطه با انتصاب مهندس رزم حسینی به عنوان وزیر.
چهارم ، حمایت از نمایندگان اردبیل که مخالفت سایر آذربایجانی ها را برانگیخت ،
در آن زمان نمایندگانی که با او به توافق رسیده بودند ، توانایی دفاع از خود را نداشتند و مجلس بر آنها فشار آورد.

خبر خوب این روزها کاهش نسبی بیماری عروق بیماری کرونا قلب و مرگ و میر ، از سرگیری صادرات به عراق ، رشد نسبی صادرات نفت خام ، تثبیت بازار سهام و قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر است که در شرایط دشوار فعلی امیدوار کننده هستند.
* در وب سایت نویسنده منتشر شده است. ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

223223

دکمه بازگشت به بالا