عمومی

طرح تبدیل خودرو‌های مسافربر شخصی به CNG

با توجه به پایگاه داده پرتال پارسی ،

آقای حمید گاسمی ده چشمه این خبر را به خبرنگاران اعلام کرد و افزود که این طرح در ادامه طرح ملی و تصمیم شورای اقتصاد برای تبدیل حمل و نقل عمومی به مشعل های بنزینی دوگانه است.
گاسمی با اشاره به اینکه اولویت برای خودروهای سواری سطح بالا است ، گفت: اسامی این خودروها توسط وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده است که می تواند از یارانه دولت برای این پروژه استفاده کند که حدود 75 درصد هزینه تبدیل “
وی افزود: برای وسایل نقلیه مشمول طرح ، اخطار متنی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از این طرح ارسال می شود و مالکان می توانند با مراجعه به وب سایت gcr.niopdc.ir در کارگاه ها ثبت نام و ثبت نام کنند.
معاون مدیرعامل شرکت ملی توزیع نفت ایران گفت: “از ماه ژوئن و شروع پروژه ، بیش از 220،000 وسیله نقلیه در سایت ثبت شده است که از این تعداد حدود 110،000 نفر حق استفاده از امکانات پروژه را دارند.”
گاسمی افزود: دارندگان خودرو باید در اسرع وقت در این سایت ثبت نام كرده و نوبت خود را بگیرند.
وی با اشاره به آمادگی 261 کارگاه مجاز اظهار داشت: در صورت لزوم می توان تعداد کارگاه ها را افزایش داد اما فرصت کافی برای تبدیل وسایل نقلیه ثبت شده در کشور وجود دارد.
گاسمی: “تاکسی های اینترنتی و مسافران بین شهری و روستایی از طریق لیستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه می دهد تبدیل می شوند و ممکن است در سال آینده این فرصت با اولویت بالا به سایر مسافران انفرادی داده شود.”
وی با بیان اینکه زیرساخت های سیستم آماده دریافت اطلاعات پاک و تسریع در روند ثبت نام است ، خاطرنشان کرد: پیمانکاران پروژه همچنین به اطلاعات پنل این سیستم دسترسی خواهند داشت و می توانند برنامه ریزی کارگاه ها و تحویل کالا و حل مشکلات مالی را انجام دهند. «
وی افزود: “در حال حاضر ، این کشور به طور متوسط ​​23 میلیون مترمکعب گاز CNG در روز توزیع می کند که به لطف زیرساخت های موجود ، می توان این رقم را به 40 میلیون متر مکعب در روز افزایش داد.”

دکمه بازگشت به بالا