عمومی

ضعف مزمن خراسان جنوبی در حوزه راه ها/۲۵۱نفر در تصادفات جان باختند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین; گروه مناطق: بحث تصادفات رانندگی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید درباره آن صحبت کرد و هشدار داد.

جاده های ایمن و کشته شدن بسیاری از هموطنان در تصادفات رانندگی بر اثر اشتباه خود (سرعت و عدم رعایت قوانین رانندگی) موضوعی نیست که بخواهیم به راحتی از کنار آن بگذریم.

همه ما باید با هم کار کنیم تا جان والدین یا فرزندشان را نجات دهیم، خواه کاهش تصادفات باشد.

اسدالله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی در این خصوص در شورای حمل و نقل استان گفت: استان ما یک استان کویری با وسعت زیاد است که سبک رانندگی رانندگان ما را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

خراسان جنوبی نرخ تبدیل بالایی دارد

وی با اشاره به اینکه میزان واژگونی خودروها در خراسان جنوبی نیز زیاد است، خاطرنشان کرد: در این راستا اصلاح شیب جاده برای ما بسیار مهم است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان جنوبی با تاکید بر فرهنگ سازی در مسائل ترافیکی خاطرنشان کرد: همکاری با صدا و سیما برای فرهنگ سازی، برگزاری جلسات آموزشی با کمک پلیس راه، تهیه و پخش برنامه ها از جمله برنامه های این برنامه است. جنبش گرافیک یکی از فعالیت های فرهنگی ماست.

جلال زاده: «در خراسان جنوبی 17 هزار و 800 کیلومتر راه داریم که 762 کیلومتر آن بزرگراه است.

در خراسان جنوبی بزرگراه وجود ندارد

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی تنها استان بدون بزرگراه است، گفت: در هفت ماه گذشته 500 کیلومتر را طی کرده ایم که بسیار ارزشمند است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی ادامه داد: 15 محل تصادف در استان اصلاح و سه باب در حال اجرا و 13 محل باقی مانده است.

وحید دایی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی نیز با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم برای کاهش تصادفات جاده ای تفکیک راه ها است گفت: در سال 1400 حدود 50 کیلومتر از باند دوم به بهره برداری رسید.

سال گذشته باند دوم به طول 50 کیلومتر ساخته شد

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی: در سال 1398 حدود 750 کیلومتر باند دوم داشتیم که سال گذشته با تصمیمی مهم 50 کیلومتر به این رقم اضافه شد.

دایی با اشاره به ساخت 580 کیلومتر باند دوم ادامه داد: در سال 1401 100 کیلومتر را هدف گذاری کردیم که 80 درصد پیشرفت دارد.

وی گفت: همچنین تا سال 1402 117 کیلومتر را هدف گذاری کردیم که 45 درصد پیشرفت دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: شش کیلومتر باقیمانده را برای سال 1403 تا 1405 هدف گذاری کرده ایم که 25 درصد پیشرفت داشته است.

داعی یادآور شد: متاسفانه در خراسان جنوبی در حوزه راه به صورت مزمن عقب هستیم که باید در سطح کشور مورد توجه قرار گیرد.

251 نفر بر اثر این حادثه جان باختند

سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی درباره آمار تصادفات گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵۱ نفر در تصادفات جاده ای در استان جان باخته اند.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با اشاره به افزایش 43 درصدی جان باختگان تصادفات درون شهری در این استان در هشت ماهه سال جاری خاطرنشان کرد: متاسفانه در محور مشهد – زاهدان 92 نفر بر اثر تصادف در استان جان باختند. .

رضایی یادآور شد: امسال 52 درصد تصادفات در خراسان جنوبی ناشی از واژگونی و خروج از جاده بوده است.

امیدواریم پروژه های باند دوم خراسان جنوبی هر چه سریعتر به اتمام برسد و با رانندگی معقول و قانونمند در استان کمتر شاهد حوادث تلخ و ناگوار باشیم. فاجعه ای که با کمی هوشیاری می توان جلوی آن را گرفت.

دکمه بازگشت به بالا