عمومی

ضرورت گسترش عدالت در جامعه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهروحی شامگاه جمعه در جلسه جزء خوانی قرآن کریم با بیان اینکه شب قدر شب رحمت و مغفرت است، اظهار داشت: این شب، شبی سرشار از رحمت الهی است.

شب قدر هم ارزش دارد و هم بعد

وی با بیان اینکه شب قدر، شبی است که در آن ملائکه و فرشتگان الهی به زمین نازل می شوند، گفت: وقتی نام خدا برده می شود، می خواهم خدا را بشناسم و او را دوست دارم و به او ایمان دارم.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: فرشتگان در شب قدر به حول و قوه الهی نازل شدند. آنها هنوز با هم هستند و اکنون کتاب خدا در دست ماست، پس او و اولادش رسول گرامی اسلام فرمودند:

حجت الاسلام شاهروحی تاکید کرد که شب قدر هم کرامت دارد و هم ارزش. گیر وی افزود: روزی که دولت بودجه یکساله کشور را تقدیم مجلس کند روز مهم و سرنوشت سازی است. گیر بر اساس شایستگی ها و توانایی های افراد.

لزوم استفاده مؤثر از شب قدر

وی با بیان اینکه سرنوشت انسان ها با سرمایه معنوی آنها رقم می خورد، گفت: در شب قدر تنها باشیم، در راه دین و نشر خدا چه کرده است؟ ام? چگونه نماز را اقامه کردیم، در طول سال چه وظیفه ای در نماز و روزه و زکات و حج و جهاد و امر به معروف و نهی از منکر داشتیم؟ ام? مسئولیت شخصی و عمومی ما چه بود؟

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه آیات متعددی در قرآن کریم از فرشتگان صحبت می کند و معمولاً با استغفار و سلام همراه است، توضیح داد: در آیه هفتم سوره.غافرفرشتگان برای مؤمنان اند عذرخواهی می کنند، پس قرآن و آیات قرآن مملو از اسماء و وظایف ملائکه است.

حجت الاسلام شاهروحی با تاکید بر اینکه پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: وقتی مرا به سراب بردند، دیدم 70 هزار شهر در زیر عرش خدا وجود دارد که هر کدام به اندازه دنیای شماست و فرشتگان در آنجا حمد و ثنای الهی می کنند. در آن 70000 شهر می گوید: غسل جمعه را بیامرزد.

فرمود تعداد فرشتگان با تعداد مردم قابل مقایسه نیست و امام صادق علیه السلامع) می گوید: سوگند به خدایی که جانم در دست اوست، فرشتگان خدا در آسمان ها از ذرات غبار روی زمین بیشترند و هیچ اثری در آسمان ها بدون فرشتگان تسبیح کننده باقی نمی ماند. و خدا را تطهیر کن. وی افزود: پس ما اهل دنیا نیستیم، دنیای دیگری داریم که قابل مقایسه با این دنیا نیست و ملائکه در شب قدر برای ثبت اعمال انسان نازل می شوند، البته برای بندگانش از خداوند طلب مغفرت می کنند. شب قدر شبی است که باید از آن نهایت استفاده را کرد.

لزوم استفاده از افراد شایسته در مسئولیت

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: شب قدر شب استثمار است، این امام علی (رضی الله عنه) است.ع) در عین حال معیارهای شخصیتی مانند عبادت، زهد، شجاعت، بید برای همه ما معیار باشد و امام راه ایمان و تقوا را طی کنیم.

حجت‌الاسلام شاهروحی، امام علی (ع)ع) وی در قله فضایل، آرمان ها و ارزش های اسلامی ایستاد و ادامه داد: جهت ما امام علی (ع) است.ع) در بالا قرار دارد.

اشاره به حکومت امام علی(ع)ع) و اقامه عدل در حکومت خود گفت: او به ما داد که عدالت را گسترش دهیم، درس عبرتی برای همه حاکمان جهان و به ویژه آموزه هایی که ارزش تربیتی در نظام جمهوری اسلامی دارد. حکومت و نظام ما چه نیازی به حکومت امام علی دارد.ع) حکومتی بسته که تبعیض و ظلم و شایسته سالاری را رد می کند.

سخنگوی ولی فقیه ایران در لرستان بر لزوم استفاده از افراد شایسته در نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد.

دکمه بازگشت به بالا