جامعه و خانواده

ضرورت رسوب‌زدایی ۵ سد تأمین کننده آب تهران/وجود سه گسل بسیار خطرناک در محدوده استان

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از شیرین سازی پنج سد آبرسانی در استان تهران خبر داد.

به گزارش پرتال پارسی، حامد یزدی آنلاین در این خصوص گفت: عصر امروز پنجشنبه جلسه ای با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد که در آن نکات و موضوعات بسیار مهمی در حوزه مدیریت بحران سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد. کشور مورد بحث قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه موضوعاتی مانند احداث سدهای زیرزمینی، توجه به هشدارها در خصوص میزان آب سدهای استان تهران، اهمیت پایبندی به برنامه، خشک شدن سدها و پیشگیری از ساخت سازه ها توجه ویژه ای به آموزش مرزهای گسل و کنترل سیل و مدیریت بهینه بحران شد.

به گفته وی، با توجه به کاهش حجم آب سدها، باید 5 سد تامین کننده آب استان تهران تخلیه شود.

مدیرکل مدیریت بحران منطقه تهران: «در این جلسه همچنین به توجه بیشتر به حجم مصرف آب اشاره شد. همچنین موضوع صرفه جویی در مصرف آب و خاک زدایی سدهای موجود از آنجایی که تعداد زیادی از سدهای تامین آب استان تهران کاهش یافته و به گل و لای تبدیل شده اند، اهمیت بیشتری یافته است.

همچنین با اشاره به وجود گسل های خطرناک در استان تهران گفت: با توجه به اظهارات رئیس سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر وجود سه گسل بسیار خطرناک در استان تهران، موارد زیر در این زمینه مورد تاکید قرار گرفت. ساختمان در محدوده گسل و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا