عمومی

ضرورت تحقق اشتغال در مازندران/ تعاونی های راکد تعیین تکلیف شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی باقری شامگاه شنبه در جلسه هیات اداری این تعاونی با تاکید بر لزوم انجام تعهدات استخدامی در استان اظهار داشت: در بحث کاریابی باید مشکلات آنها حل شود. از سوی دیگر، در بخش جستجو نیز باید کار کرد استخدام جویندگان کار نیاز به تلاش مستمر دارند.

وی در اداره روابط کار با تاکید بر اینکه اصل سه جانبه باید مورد توجه قرار گیرد و سازشکاران رای دهند خاطرنشان کرد: بازرسان کار باید به موضوع ایمنی در ادارات به ویژه در کارگاه های پرخطر توجه بیشتری داشته باشند.

ایجاد تعاونی های توسعه روستایی باید در اولویت قرار گیرد

مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی مازندران گفت: ایجاد تعاونی های عمران روستایی با شناسایی توانمندی های هر روستا باید در اولویت قرار گیرد چرا که این امر منجر به فقر و مهاجرت معکوس می شود.

این مسئول با بیان اینکه تکلیف تعاونی های غیرفعال باید روزانه در ادارات رصد شود، تصریح کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی تمرکز اصلی بر بحث برگزاری ساعات آموزشی به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

مدیر پشتیبانی و توسعه منابع اداره کل تعاون، کار و تامین اجتماعی مازندران در این جلسه گفت: ما همواره تمام تلاش خود را برای رفاه حال همکاران انجام داده ایم و در آینده نیز دریغ نخواهیم داشت.

سید علی اکبر مهدی پور بیان کرد مانند یکی از اولین استان های کشور هستیم که اتوماسیون اداری را برای کل استان پیاده سازی کردیم، افزود: طراحی و پیاده سازی نرم افزار ورود و خروج کارکنان تقریبا کامل شده و در ادارات اجرا می شود.

مانیتورینگ و ردیابی عیوب کارخانه

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و تامین اجتماعی مازندران نیز از ارائه به موقع اسناد مراجع حل اختلاف به این اداره کل به منظور انجام استعلامات لازم و صدور اعتبارنامه خبر داد و گفت: یا ضروری است نظارت بر تجدید انتخابات محلی.

حامد رضوانی بر لزوم تشکیل شوراهای اسلامی کار در بخش ها تاکید کرد و ادامه داد: برنامه زمان بندی بازرسی کار و اجرای دقیق بازدیدهای هدفمند از کارگاه ها به شدت اجرا شود.

وی با تمرکز بر کاهش میانگین زمان رسیدگی به دعاوی کارگری در مراجع حل اختلاف کار و کمیسیون های تشخیص، لزوم توجه ویژه به موضوع اشتغال مجدد مشمولان بیمه بیکاری و ارتقای صلاحیت آنان را تشریح کرد.

رضوانی از کنترل و نظارت بر مشکلات کارخانجات در سطح استان و جلوگیری از بروز مشکلات خبر داد و افزود: لوایح دیوان در مدت قانونی و ترکیب صحیح و محترمانه، موجه و حاضر است. ارتباط دقیق به موقع ارسال شد

اعطای 95 درصد وام مشاغل خانگی به بانک ها

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و تامین اجتماعی مازندران نیز گفت: این وام ها باید با سرعت و دقت در بخش اعتبار مشاغل خانگی و در اعلامی بی سابقه بیش از 97 میلیارد تومان جذب شود. بیش از 95 درصد این وام ها بانکی است و باید تا زمان انجام کار و پرداخت پیگیری شود.

رضا عبدی گفت: در ورود اطلاعات به سامانه استخدام و نظارت باید دقت کافی داشت و نکات اصلی را رعایت کرد.

وی با اشاره به اینکه نواقص اطلاعات وارد شده به سامانه نظارتی توسط دستگاه های اجرایی باید به دستگاه های ذیربط گزارش شود، خاطرنشان کرد: برای اطمینان و تسریع کارآفرینی در شهرهایی که فاقد این مرکز هستند، باید مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی راه اندازی شود. . مشاوره ها

شناسایی شرکت ها شامل مرکز بهداشت حرفه ای

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و تامین اجتماعی مازندران همچنین طبق برنامه زمانبندی از متخصصان مسائل اجتماعی در تسهیلات رفاهی کارکنان ادارات کار بازدید و با متخصصان شبکه بهداشت و درمان محلی تعامل کرد. حوزه نظارت و پایش مسائل بهداشتی کارگران و نیز شناسایی شرکت ها به منظور ساخت و ساز مرکز توانبخشی نیروی کار (بیش از 50 نفر) شامل و فعال سازی خانه بهداشت بر تعامل با بهزیستی برای هماهنگی دوره های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه در شهرداری ها تاکید کرد.

ابوعلی مهدی زاده از اجرای طرح کاج کلاس ها آموزش پیشگیری از اعتیاد کارکنان ادارات کار اعلام و خاطرنشان کرد: هماهنگی و نظارت بر برنامه های فرهنگی، ورزشی و هنری کارکنان، پاسخگویی مناسب و تکریم متقاضیان دریافت یارانه در دستور کار قرار دارد.

تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و تامین اجتماعی مازندران نیز در این جلسه گفت: خوشبختانه در سطح کلان دولت محترم، وزارتخانه و استانداری اقبال خوبی برای بخش تعاون داریم. و باید از این فرصت برای رفع مشکلات تعاونی ها و ارتقای آنها استفاده کنم.

احمد پاویش از تمامی ادارات به ویژه ادارات که در هفته همکاری برنامه های خوبی داشتند تشکر و قدردانی می کند که همه آنها رصد شده و گزارش به مدیر عامل ارسال شد.

وی گفت: موضوع مهم در حال حاضر تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال و مشکل دار است که مکاتبات متعددی در این زمینه صورت گرفته و اخیرا سه نامه غیرفعال در خدمت، غیرفعال در تولید و غیرفعال با موضوعات غیر قضایی صادر کرده ایم. “

دکمه بازگشت به بالا